Darksiders Genesis

Série Darksiders mění žánr i perspektivu

Po třetím díle přichází spin-off v podobě klasické diablovky

7. 6. 2019
Název: Darksiders Genesis Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 2. 2020

THQ Nordic a vývojářský tým Airship Syndicate spojili své síly a připravili ještě před startem E3 odhalení dalšího dílu série Darksiders. Pokud by vás ale překvapilo, jak brzy po třetím díle oznámení přichází, tak vězte, že se tentokrát nejedná o regulérní pokračování. Darksiders Genesis přináší změnu perspektivy, žánru a v dosavadním duchu série přichází i s novým hrdinou.

Tím je další jezdec apokalypsy, Strife, jehož specialitou jsou palné zbraně. Jeho úkolem a jediným cílem je projít branami pekla a pokusit se o záchranu zbytků lidstva před vlivem samotného Lucifera. Pán pekel ale nebude jediným problémem a hráči budou muset cestou dolů porážet několik jeho hlavních pohůnků, neboli bossů. Z hlediska chronologie bude Genesis předcházet událostem prvního dílu. O funkční návaznosti na ostatní díly série přitom fanoušci série určit nemusí mít obavy – tým Airship Syndicate vznikl ze studia Vigil Games, jež mělo na starosti vývoj prvních dvou dílů série.

Prvky hratelnosti a náplň lze odvodit z vybraného žánru, kterým tentokrát bude akční diablovka. Těšit se tak lze na procházení hutných dungeonů a na frenetické potyčky s neférovým množstvím nepřátel. Chybět nebude ani důraz na průzkum prostředí, logické hádanky a sympaticky znějí sliby o možnosti přecházet mezi peklem a nebem. A konečně z produktové stránky na Steamu vyplývá i to, že podobně jako Diablo i Darksiders Genesis nabídne multiplayer. Ten bude možné hrát on-line i lokálně.

Více detailů tvůrci odhalí během výstavy, kde si bude moci veřejnost hru dokonce i vyzkoušet. Prozatím každopádně víme, že hra vyjde ještě letos, a to na současné konzole, PC i na Stadii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru