Seriálový Zaklínač dostane svůj šestidílný spin-off

Na starost jej má Lauren Hissrich. Přesuneme se v něm do 1200 let vzdálené minulosti

Zdroj: Netflix
27. 7. 2020
Název hry: Zaklínač (seriál)

Jen několik dní poté, kdy jsme se dozvěděli o blížícím se termínu obnovení natáčení druhé sezóny seriálu Zaklínač, přichází showrunnerka a scenáristka Lauren Hissrich s informací o chystaném spin-offu. Společně se scenáristou Declanem de Barrou, který napsal epizodu O hostinách, parchantech a pohřbech pro první sezónu Zaklínače, oznamují šestidílnou sérii The Witcher: Blood Origin, která bude předcházet Geraltovu dobrodružství o dlouhých 1200 let. Autoři seriálu navíc zlanařili k úzké spolupráci i spisovatele Andrzeje Sapkowského, který u projektu figuruje coby producent a konzultant.

„1200 let před narozením Geralta z Rivie se spojily světy příšer, lidí i elfů do jednoho a zrodil se první zaklínač,“ píše se na oficiálním facebookovém účtu českého zastoupení Netflixu. Právě na sociálních sítích dala společnost vědět, že chystá rozšířit svůj zaklínačský seriálový záběr a příspěvkem jasně odkazuje ke Konjunkci sfér, kdy se otevřely brány mezi paralelními světy a došlo mezi nimi k hromadnému přesunu nejrůznějších tvorů. Tímto způsobem přišli na elfy obývaný Kontinent lidé a ona monstra, jako byli ghúlové, gaveirové, upíři a další bytosti, o nichž bude seriál Blood Origin pojednávat. Jediný rozpor ovšem vidíme v tom, že podle Sapkowského došlo ke Konjunkci před 1500, nikoliv 1200 lety, vzhledem ke spolupráci se spisovatelem ale zřejmě došlo k dohodě a využití umělecké licence, ať už k tomu vedl autory série jakýkoliv důvod.

Tímto způsobem přišli na elfy obývaný Kontinent lidé a ona monstra, jako byli ghúlové, gaveirové, upíři a další bytosti, o nichž bude seriál Blood Origin pojednávat.

„Vždycky jsem byl fascinován vzestupy a pády civilizací a tím, jak vzkvétala věda, objevy i kultura krátce před tím, než přišel úpadek. The Witcher: Blood Origin proto bude vyprávět příběh civilizace elfů, než nadešel její konec, a co víc, odhalí ztracenou historii prvního zaklínače,“ řekl pro magazín Forbes scenárista Declan de Barra. Nevysvětluje však, jak přesně je série zamýšlena, zda se počítá s jejím možným prodloužením, pokud se střetne s úspěchem, případně kdy bychom ji mohli očekávat. Stejně jako v případě premiéry druhé sezóny hlavní seriálové větve, ani Blood Origin nemá pevné datum svého uvedení a vedle doplnění, že by se měl seriál natáčet ve Velké Británii, nezbývá než čekat na další upřesňující informace.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru