Zaklínač (seriál), Seriálový Zaklínač bude uveden už letos na podzim

Seriálový Zaklínač bude uveden už letos na podzim

Osmidílná sezóna se natáčí v Maďarsku, vyjít měla až v příštím roce

17. 4. 2019

Čtvrtletní výsledky hospodaření herních společností zpravidla přináší zajímavé informace nejen o tom, jak se daným firmám daří, ale často se skrze nich dozvídáme přesnější data vydání očekávaných her a zřídka i samotných oznámení. A jak vidno, ve světě filmů a seriálů fungují tyto zprávy podobně. Netflix tak v dopise investorům neuvádí pouze počet předplatitelů nebo sledovanost, ale přidává i data uvedení nových seriálů včetně Zaklínače.

Dílo, které zajímá čtenáře Sapkowského ságy i fanoušky her od CD Projekt RED mělo být původně uvedeno až v roce 2020, aktuálně se s ním však počítá už na poslední čtvrtletí letošního kalendářního roku. Posun směrem vpřed nebyl blíže vysvětlen, faktem ovšem je, že scénář byl podle showrunnerky Lauren Hissrich dopsán už na konci loňského léta a natáčení osmidílné první sezóny zřejmě probíhá bez komplikací. Jediné dvě země, o kterých se v souvislosti s natáčecí lokací mluvilo, jsou Polsko a Maďarsko s tím, že momentálně by měl být štáb ve druhé ze zmiňovaných destinací. Hissrich nicméně už dříve slíbila, že nic než východní Evropa nepřipadalo v úvahu, takže se alespoň ve smyslu zasazení můžeme těšit na autentický zážitek.

Rozpaky nicméně stále vyvolává obsazení, které se – soudě podle reakcí fanoušků třeba na Redditu – nesetkalo s pochopením. Hlavní roli zaklínače Geralta ztvární Henry Cavill (Muž z oceli), Triss bude hrát Anna Shaffer (Harry Potter, Fearless), Yennefer pro změnu Anya Chalotra (Wanderlust) a malou Ciri herečka Freya Allan. O příběhu zatím nevíme nic konkrétního, Lauren Hissrich nabídla pouze základní synopsi, která uvádí Geralta do světa, ve kterém jsou lidé zvrácenější než samotná monstra. Na základě obsazení a věku Ciri se dá uvažovat, že se budeme příběhově pohybovat v prostoru Ságy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru