Seriálová adaptace Cuphead má datum premiéry

Na 12dílný seriál už budeme muset čekat jenom měsíc. Zveřejněn byl také nový trailer

Zdroj: Netflix
19. 1. 2022
Název hry: Cuphead (seriál) Datum vydání: 18. 2. 2022

Už před dvěma lety oznámil Netflix, že jeho animační tým spolupracuje s vývojáři ze studia MDHR na seriálové adaptaci krásné, leč krutě obtížné hry Cuphead. Zaznělo tehdy, že ačkoliv se bude seriál snažit věrně reprodukovat vizuální podobu hry, odborníci z Netflix Animation jej nebudou okénko po okénku kreslit ručně, ale rovnou digitálně. Tehdejší odpověď zakladatele vývojářů z MDHR Chada Moldenhauera byla celkem výmluvná – jinak by prý seriál nevzniknul – čímž nechal vzpomenout na obtížný vývoj hry, který se právě kvůli animaci vlekl dlouhé roky. V případě seriálu to ale neplatí a premiéra připadá už na 18. února letošního roku.

Datum The Cuphead Show přišlo spolu s trailerem, který jasně vysvětluje, že i náplní seriálu bude Mugmana a Cupheada pořádně potrápit. Zaprodání duše ďáblu se zkrátka nesmí brát na lehkou váhu a je jasné, že ačkoliv nebudeme ústřední dvojici ovládat, o zábavu v duchu Toma a Jerryho bude nepochybně postaráno. Bohužel, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by The Cuphead Show měla mít český dabing, což diskvalifikuje menší diváky, kterým by se rozverný příběh mohl zamlouvat. Zároveň je také nutné poukázat na to, že i když na první pohled seriál vypadá jako hra, právě ona digitální animace stírá přiznané nedostatky a určitou měkkost celé animace, kterou si zkrátka užijete jen ve videoherním podání.

Pokud jste sledovali trailer pozorně, určitě jste si všimli také třetí důležité postavy – Ms. Chalice – která v červnu doplní hru v připravovaném DLC The Delicious Last Course a bude součástí seriálu. Uvidíme, jakou dynamiku mezi bratry vnese, ale vzhledem k tomu, že jim na alegorickém vozu slibuje večer, na který nezapomenou, mám se očividně v duchu nastaveného humoru nač těšit. Pokud vás seriál zaujal, určitě doporučujeme také navštívit vizuálně velmi zdařilou interaktivní webovou prezentaci, kde se bude v nadcházejících dnech odhalovat další obsah. Momentálně se můžete podívat na výše přiložený trailer a začít sledovat Cuphead na sociálních sítích s vidinou získání dalších informací. V dalších kapitolách by ale mohl později dorazit i další zajímavý promo obsah, pravděpodobně i s informacemi o hře a zmiňovaném DLC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru