Seriál Shenmue končí po první sezóně

Další rána pro fanoušky slavné japonské ságy. Anime adaptace nebude pokračovat

Zdroj: Crunchyroll/Adult Swim
30. 9. 2022

Shenmue je zřejmě prokleté. Seriálová adaptace podle všeho končí, navzdory tomu, že se anime sotva rozjelo. Projekt, který vznikl v koprodukci Crunchyroll a Adult Swim, měl premiéru teprve začátkem letošního roku a fanoušci i autoři do něj vkládali velké naděje. Úvahami, jak daleko se seriál dostane v porovnání s rozvleklou herní ságou, jejíž konec je stále v nedohlednu, se už ale nemusíme zjevně trápit.

Seriál Shenmue zmizel spolu s několika dalšími pořady z nabídky Adult Swim. K dispozici už je jen na Crunchyroll. Jason DeMarco, který anime produkoval, současně s tím naznačil, že plány na druhou sezónu byly zrušeny. V tuto chvíli přitom není jasné, proč se tak stalo. Spekuluje se jen, že jde podobně jako u dalších zrušených projektů o důsledek spojení společností WarnerMedia a Discovery, po němž vznikl nový gigant Warner Bros. Discovery.

Seriál byl oznámen skoro přesně před dvěma lety. V září 2020 na virtuálním Crunchyroll Expo. Jako výkonný producent na něj dohlížel i otec série Jú Suzuki. Na projektu se přitom potají pracovalo už několik let. K dabingu se vrátila také řada původních představitelů oblíbených videoherních postav. Příběh anime kopíruje zápletku hry.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru