Seriál Edgerunners asi zvýšil zájem o Cyberpunk 2077

Dalšími důvody zvýšeného zájmu o hru jsou update a 50procentní sleva na Steamu

Zdroj: CD Projekt RED
16. 9. 2022
Název hry: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Před pouhými několika dny si svou premiéru odbyl seriál Cyberpunk: Edgerunners a všeobecně kladné přijetí zřejmě napomohlo tomu, že hráči začali mít opětovný zájem o Cyberpunk 2077. Jejich nárůst zaznamenal portál SteamDB, který zpracovává statistiky ze Steamu z oficiálního API a upozornil na ně magazín Eurogamer. Množství hráčů na Steamu je více než dvojnásobné a ze Cyberpunku 2077 se rázem stalo jedna z nejhranějších singleplayerových her na této distribuční platformě.

Konkrétně se počet souběžně hrajících hráčů Cyberpunku 2077 dostal nad hranici 37 000, což je například o šest tisíc víc, než kolik lidí hrálo ve stejnou chvíli Elden Ring. Jde samozřejmě jen o částečný výkyv, podléhající výše uvedeným důvodům plus slevě hry na Steamu, přesto jde o poměrně přesvědčivý náznak, že hra není mrtvá a komunita stále žije. Jen pro kontext, před měsícem touto dobou zaznamenal Cyberpunk 2077 na Steamu jen 16 000 souběžně hrajících hráčů, takže nárůst je opravdu signifikantní.

Hráči se navíc mají nač těšit – hra se dočká velkého rozšíření, pojmenovaného Phantom Liberty, které ale na druhou stranu bude tím jediným rozšířením, které do Cyberpunku 2077 dorazí. Vývojáři už ale potvrdili, že tím jejich zájem o kyberpunkový svět nekončí a hodlají stavět na věcech, které se v první hře chystané série podařily. Za nás jde určitě o atmosféru, architekturu, mnoho velmi zajímavě vykreslených postav i silných momentů v příběhu, díky kterým zážitek ze Cyberpunku vyhrává nad některými nepříliš šťastnými designérskými rozhodnutími a chybami, které sužovaly hru zejména ze začátku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru