Seriál Castlevania spěje do finále, ale vystřídá jej spin-off

Seriál Castlevania spěje do finále, ale vystřídá jej spin-off

Poslední řada bude mít premiéru 13. května. Netflix už chystá jiný seriál z tohoto světa

Zdroj: Netflix
19. 4. 2021

Velmi dobře hodnocený animovaný seriál Castlevania od Netflixu se už 13. května dočká nové sezóny. Čtvrtá řada bude ale současně tou poslední. Zato bude mít hned 10 dílů. První sezóna měla premiéru v roce 2017 a zatím se seriál dočkal tří řad po 4, 8 a 10 epizodách. I díky poptávce fanoušků se rozsah neustále zvětšoval.

Nicméně podle magazínu Deadline nemusí komunita věšet hlavu. Už se prý pracuje na novém seriálu podle Castlevanie. Spin-off bude zasazen do stejného světa, ale budou v něm vystupovat jiné postavy. Fanoušci nicméně nepředpokládají, že bychom se oficiálně dozvěděli další detaily dřív, než aktuální seriál vyvrcholí. Komunita se nicméně domnívá, že by další seriál mohl být postaven na jiné existující hře od Konami.

I když je Castlevania americkým seriálem, estetikou se odkazuje nejen k původním hrám, ale také japonským anime obecně. Na ČSFD má pěkné hodnocení 80 procent, na IMDb 8,2 a podle Rotten Tomatoes dokonce 92 procent.

Nejde samozřejmě ani zdaleka o jedinou seriálovou adaptaci videohry od Netflixu. Tato streamovací služba chystá rovněž nedávno oznámené anime Dota: Dragon’s Blood, komediální The Cuphead Show! nebo Sonic Prime. Série Castlevania se zrodila v roce 1986 a vydává ji Konami. Dočkala se obrovského množství her, ale také komiksů. V minulosti se na ní kromě jiného podílelo i studio Kojima Productions, ještě jako divize Konami. Šlo o Castlevania: Lords of Shadow z roku 2010.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru