Seriál Arcane podle League of Legends získal Emmy

Je první z herních projektů. Prvenství slaví také jako seriál vytvořený streamovací platformou

Zdroj: Netflix
5. 9. 2022

Loňský listopad se na Netflixu nesl mimo jiné ve znamení seriálu Arcane. Dílo studia Fortiche Productions, se kterým se do spolupráce pustila společnost Riot Games, přineslo poutavý příběh o dvou známých postavách – Vi a Jinx – a vzalo za srdce i spoustu diváků, kteří dosud oblíbené League of Legends nikdy nehráli. Nebylo proto divu, že se seriál dočkal záhy také potvrzení, že přijde druhá řada a vše se zdá být na mnohem lepší cestě, nežli třeba v případě již zrušeného seriálu Resident Evil: Lék. Podtržení obrovského úspěchu pak přišlo o víkendu, když Arcane získal ocenění Emmy v kategorii Outstanding Animated Program, které se uděluje od roku 1979.

Arcane soupeřil se známými seriály Rick a Morty, Simpsonovi, Bobovy burgery a Co kdyby…?, což jeho úspěch činí ještě výraznějším. Jak ale připomíná magazín Deadline, vítězství s sebou přináší dvě velmi podstatná prvenství. V první řadě je to vůbec poprvé, kdy se zmíněného ocenění dočkalo dílo adaptující videohru, na což můžeme být z našeho pohledu náležitě hrdí. Úspěch se ale dostavil i v obecné rovině, protože nikdy před Arcane si tuto cenu neodnesl seriál, který by vznikl coby produkt některé ze streamovacích platforem, v tomto případě samozřejmě Netflixu. V uplynulých letech se to nepodařilo seriálu Big Mouth a BoJack Horseman, takže, jak se říká, do třetice všeho dobrého.

Cenu převzal jeden z autorů seriálu Christian Linke, který poděkoval a připomněl, že je to úspěch právě díky spojení s videohrami. „Bylo úžasné vidět, jak svět přijímá naše postavy a naše příběhy, takže děkujeme Netflixu, který nám od začátku věřil, děkujeme také Riot Games, kteří pracovali na samotné hře,“ řekl Linke. „Být poctěni nedokáže vystihnout, jak díky vítězství Emmy cítíme,“ tweetoval pak oficiální účet seriálu, kde se rovněž objevila fotografie ze slavnostního večera. Jediné, co vám však může v tuto chvíli trochu překazit náladu je skutečnost, že druhá řada nebude odvysílána letos, příští rok by to ale autoři ze studia Fortiche měli stihnout.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru