Sega zvažuje zdražení her na 70 dolarů

Sega zvažuje zdražení her na 70 dolarů

Společnost pozoruje situaci na trhu a má v úmyslu přehodnotit ceny některých titulů

Zdroj: Sega
17. 5. 2023

Zvyšování cen není v poslední době příliš překvapivé ani v herním odvětví. K tomuto kroku se již dříve odhodlaly společnosti jako Take-Two, Square Enix, Sony, Electronic Arts, Activision Blizzard a později také Ubisoft, ovšem s tím, že se to nemusí týkat všech prémiových her. Ke zdražení přistoupilo také Nintendo, to ovšem pouze v souvislosti s právě vydanou Zeldou a nově do klubu vydavatelů, kteří nastavují ceny na 70 dolarů, se nyní odhodlává vstoupit i Sega.

Informace vychází ze zprávy z brífinku, k němuž došlo v dubnu po konci loňského fiskálního roku. Ředitel společnosti Haruki Satomi a finanční ředitel Kóiči Fukazawa byli dotázáni ohledně plánů pro další fiskální rok, proč je v nich zmíněna vyšší prodejní cena a zda ji skutečně plánují zvednout. Ani jeden to nevyloučil, přičemž si podle nich nelze si nevšimnout, kolik společností na novou cenu přistoupilo, a s tím pochopitelně i hráči, kteří si jejich tituly kupují. „Rádi bychom přehodnotili ceny titulů, u nichž se domníváme, že odpovídají nárůstu cen, a zároveň sledovali vývoj podmínek na trhu,“ zněla dle anglického přepisu odpověď. „Zároveň jsou u titulů, které je v plánu nabízet prostřednictvím předplatného, do prodejních čísel zahrnuty i příjmy ze smluv, takže bychom vás rádi upozornili, že když se tato čísla vydělí počtem jednotek, je zřejmý dopad na zvýšení jednotkové ceny,“ pokračovali.

Zatím tedy podle všeho není jisté, že se Sega do zdražování pustí, alespoň ne okamžitě. Není však pochyb o tom, že stejně jako Sega pečlivě sledují vývoj cen a situaci na trhu i další vydavatelé. Když se začaly objevovat první hry s cenovkou 70 dolarů, hovořilo se o odrazení hráčů, nicméně už zde byla celá řada titulů, které si tuto částku dokázaly obhájit, jiné však nikoli. Otázkou je, do jaké z těchto kategorií Sega spadá a zda by její nadcházející tituly, například nový Sonic nebo další Yakuza, v souvislosti s tímto trendem obstály.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru