Judgment, Sega, Sega přestala prodávat spin-off Yakuzy. Herce zatkla policie

Sega stáhla z trhu spin-off Yakuzy. Herce zatkla policie

Představitel šéfa organizovaného zločinu se sám ocitl v hledáčku detektivů kvůli kokainu

13. 3. 2019
Název: Judgment Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 25. 6. 2019 Platformy: Žánr: , Datum vydání: 25. 6. 2019

Společnost Sega pozastavila v domácím Japonsku prodej hry Judgment, což je spin-off série Yakuza, který tu vyšel loni v prosinci a k nám na Západ má dorazit koncem června. Důvodem je skutečnost, že policie zadržela jednoho z dabérů hry. Hudebník a herec Pierre Taki byl podezřelý z držení drog a měl pozitivní test na přítomnost kokainu. Taki už mezitím přiznal, že skutečně porušil zákon a drogu užil.

V té chvíli se do věci vložila Sega. Herec totiž propůjčil svůj hlas a podobu jednomu z fiktivních bossů herního podsvětí a Japonsko je na podobné náhody velice citlivé, pokud jde o organizovaný zločin. Za držení a užívání kokainu v Japonsku hrozí odsouzeným až sedm let ve vězení. Herní společnost vydala prohlášení, že v důsledku přiznání viny stahuje z prodeje fyzické i digitální kopie hry, která je v zemi vycházejícího slunce známá jako Judge Eyes.

Kvůli obvinění z užívání kokainu byl už dříve podobně vymazán z mateřské série Yakuza herec Hiroki Narimija

Společně s tím se Sega omluvila za jakékoli možné nepříjemnosti a doplnila, že zatím nebylo rozhodnuto, jak bude postupovat dál. Je pravděpodobné, že herec bude přeobsazen a po vydání updatu se hra opět vrátí na pulty obchodů. Není přitom zatím jasné, zda to bude mít nějaký vliv na uvedení titulu ve zbytku světa.

Kvůli obvinění z užívání kokainu byl už dříve podobně vymazán z mateřské série Yakuza herec Hiroki Narimija. Ten se objevil v originálu Yakuzy 4 na PS3, ale v remasteru pro PS4 byl přeobsazen. Narimija se dokonce v důsledku obvinění rozhodl opustit zábavní průmysl. Podobné případy jsou v Japonsku poměrně běžné, jakkoli nás mohou překvapit. Držení a užívání nelegálních drog vede k tvrdým postihům, ale má dopad i na kariéru dotyčných.

Jak připomíná Kotaku, Pierre Taki propůjčil svůj hlas i postavě Olafa v japonské verzi pohádky Ledové království a zazní ve hře Kingdom Hearts III. Je tedy docela dobře možné, že k nějakým opatřením sáhnou i společnosti Square Enix a Disney. Nebylo by to ostatně poprvé, kdy takto japonská pobočka myšákova impéria zametla stopy po “neposlušných” hvězdách.

I když Judgment na Západ přijde s anglickým dabingem, japonský bude jeho nedílnou součástí. Proto je skoro jisté, že případná změna se bude týkat i naší verze. Podle posledních zpráv se ale Sega zatím nerozhodla, jak se tyto nepříjemnosti projeví na uvedení ve zbytku světa.

Update 14:57: Jak se předpokládalo, o celou kauzu už se začal zajímat i společnost Disney. Podle Asahi News je možné, že bude Pierre Taki coby Olaf přeobsazen také v chystaném animáku Ledové království 2, který přijde do kin v listopadu.

Tento text čerpá informace z článků publikovaných magazíny Gematsu, Kotaku a GameSpot.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru