Sega oznamuje Total War: Pharaoh

Po úniku od billbil-kuna už přichází oficiální zpráva. Hra vyjde v říjnu a v češtině

Zdroj: Sega
23. 5. 2023
Název: Total War: Pharaoh Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Pokud chcete další důkaz, že insiderovi s přezdívkou billbil-kun můžete věřit, pak se ten dnešní jmenuje Total War: Pharaoh. Už o víkendu totiž zmínil hru na svém Twitteru a pro mnoho hráčů bylo jen otázkou času, než Sega či vývojáři z Creative Assembly přijdou s oficiálním oznámením. Čekat jsme přitom nemuseli bůhvíjak dlouho, protože hra byla představena v průběhu úterý a tisková zpráva, resp. profily hry na Steamu či Epic Games Storu přináší první detaily. Co je podstatné, skutečně se vydáme do Egypta, a to už v říjnu letošního roku a se vší parádou, kterou si můžete od série přát. Hra bude navíc k dispozici s českými titulky, což je jen další z řady dobrých zpráv.

Jak vývojáři upozorňují, ponoříme se do starověkého Egypta na vrcholu jeho moci. Čekají nás dramatické události, těžké bitvy, intriky i složitá správa říše, což jsou ale z druhé strany atributy, které fanoušci série nepochybně vyhledávají. Úkolem bude udržet celou říši naživu, což nemusí být – i s přihlédnutím k tomu, co se ve skutečnosti v Egyptě dělo – nic snadného. „Vláda velkého faraóna Merneptaha se chýlí ke konci a egyptský lid volá po novém vůdci,“ lákají pak vývojáři z Creative Assembly a slibují doslova úchvatnou rekonstrukci kolapsu doby bronzové a věrné vykreslení historických reálií.

Nad rámec bitev a zmíněné správy říše si budete muset dávat také na počasí a šíření ohně, který může ovlivnit takřka jakoukoliv. bitvu. Vývojáři naznačují systém, prostřednictvím kterého bude možné bojiště vypálit a třeba tak i dostat nepřátelské vojsko do pasti. Nakolik propracovaný tento prvek bude, je složité odhadovat, ale vzhledem k tomu, že mu vývojáři věnují prominentní prostor v popiscích titulu, hádáme, že sehraje důležitou roli. Důležitý bude také výběr frakce a některého z vůdců, vstupujících do hry vždy s odlišnými možnostmi a vlastnostmi. „Ať už okouzluješ dvůr jako bezkonkurenční diplomat, vrháš se do bitvy jako neochvějný velitel nebo rozséváš chaos jako neohrožený vojevůdce, staň se vůdcem, kterého si historie zapamatuje,“ podtrhují pak vývojáři a nutno uznat, že pro mě, coby obdivovatele starověkého Egypta, to zní velmi lákavě.

Z odhalených novinek by měla hra přijít také s lepším nastavením kampaně, aby žádná hra nebyla stejná. Zní to hezky, ve výsledku by ale hráči měli zkrátka obdržet lepší editor vstupních bodů, rozmístění frakcí a dalších podmínek, spolu s vlastními cíli kampaně a dalšími záležitostmi ovlivňujícími samotné hraní. Samozřejmostí bude nastavení nevýhodných podmínek pro ještě větší výzvu, už jen skutečnost, že by mělo jít kampaň nastavit odlišně, však stačí k tomu, abychom se mohli těšit na ještě rozsáhlejší motivaci k opětovnému hraní.

Co se týče vydání, hra míří pouze na PC, a to prostřednictvím Steamu i Epic Games Storu. Dostupná bude v dosud neupřesněném říjnovém termínu a na oficiálních stránkách hry už lze titul předobjednat. K dispozici bude standardní edice za 60 eur, dále edice Deluxe, která bude obsahovat jedno DLC s novou frakcí a soundtrack za 73 eur. A konečně edice pojmenovaná Dynasty se třemi přídavky frakcí, rozšířením kampaně i soundtrackem za necelých 92 eur. Venku je i první trailer a sada obrázků, nikoliv však z vlastního hraní, na to si budeme muset zřejmě ještě chvíli počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru