PlayerUnknown’s Battlegrounds, Microsoft Studios, PUBG Corporation, Tencent Games, Šéf vývoje Dead Space dělá na novém příběhovém PUBG

Šéf vývoje Dead Space dělá na novém příběhovém PUBG

Glen Schofield byl jmenován ředitelem nové pobočky PUBG Corp, chystá ambiciózní spin-off

27. 6. 2019
Název: PlayerUnknown’s Battlegrounds Vývojář: Vydavatel: , , Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 20. 12. 2017

Když jsme v polovině března psali o tom, že se autor PUBG Brendan Greene stěhuje z korejské centrály společnosti PUBG Corporation do Amsterdamu, aby vedl nové výzkumné oddělení, netušili jsme, že budoucí plány se značkou PUBG odhalí tak brzy. Přesto, tři měsíce od přesunu, od kterého si Greene mimochodem sliboval i uklidnění bouřlivého pracovního tempa, vyplouvají na povrch první informace o příběhovém spin-offu populární battle royale hry. A jsou ještě zajímavější s vědomím, koho PUBG Corporation zlákalo pro založení úplně nové divize v kalifornském San Ramonu.

Jak už odhalil titulek, jedná se o šéfa vývoje původního Dead Space Glena Schofielda, který v dnes již neexistujícím studiu Visceral Games plnil roli viceprezidenta a generálního manažera. Nově založené studio Striking Distance, spadající přímo pod korejskou PUBG Corp., si pak bere za cíl, vytvořit originální příběhovou hru, zasazenou do světa PUBG, což by mohlo vzhledem k povaze titulu poměrně dobře fungovat. Schofield však není jediným zvučným jménem, které se v souvislosti s novým studiem zmiňuje – na pomoc přizval také kolegu Michaela Condreyho, se kterým po odchodu z Visceral Games založil studio Sledgehammer Games. Odtud samozřejmě pochází další výrazná reference z jejich životopisů, a sice tři díly série Call of Duty, konkrétně pak Modern Warfare 3, Advanced Warfare a naposledy také Call of Duty: WW2.

Co se týče nové hry, sám Schofield v krátkém videu uvedl, že je všechno teprve na začátku: „Coby kreativní člověk jsem opravdu nadšený z toho, že se můžu pustit do prozkoumávání možností, které PUBG nabízí i za hranicemi žánru battle royale. Prvním krokem ale je, najít ty správné lidi, kteří by se k nám chtěli připojit.“ V součinnosti s jeho vyjádřením tak bylo vypsáno 11 nových inzerátů, prostřednictvím kterých hledá Striking Distance vedoucí jednotlivých oddělení. A zajímavé je, že se vedle vedoucího designéra singleplayeru shání nové studio také po designérovi multiplayerové složky, čili je pravděpodobné, že si i chystaný příběhový spin-off zahrajete s přáteli.

Nic dalšího v tuto chvíli nelze na konto nové hry říct, pokud bychom nechtěli vysloveně hádat, nechme se proto překvapit, s čím Striking Distance a PUBG Corp. přijdou, a zda budou schopní přetavit úspěch původní hry v něco ještě většího.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru