Šéf Ubisoftu kvůli excesům podřízených odstoupit nehodlá

Šéf Ubisoftu kvůli excesům podřízených odstoupit nechce

Yves Guillemot prý nikdy neslevil ze svých zásad, ostatní však zradili jeho důvěru

Zdroj: Ubisoft
23. 7. 2020

V souvislosti se zveřejněním finančních výsledku za první čtvrtletí finančního roku 2021, který běží od 1. dubna 2020 do 31. března 2021, nedošlo jen na pochvaly, informace o ceně chystaných titulů nebo pozitivní výsledky prezentace Ubisoft Forward. Během konferenčního hovoru s investory muselo vedení francouzské společnosti odpovídat také na nepříjemné dotazy, týkající se nedávné vlny nařčení z nevhodného chování řady zaměstnanců z řad manažerů. Kauza navíc stále pokračuje, jak přibývají další incidenty a prezident Ubisoftu Yves Guillemot musel do jedné ze svých odpovědí zahrnout i komentář vedoucí k jeho možné rezignaci. Na tu však podle svých slov Guillemot nemyslí a dál se bude snažit zajišťovat, aby byla jeho společnost bezpečným a férovým místem pro všechny zaměstnance.

Pokaždé, když se dozvíme o nějakém prohřešku, činíme těžká rozhodnutí a snažíme se zajistit, aby měla jasný a hlavně pozitivní dopad. Vyšlo najevo, že někteří jednotlivci zradili důvěru, kterou jsem do nich vložil a nejednali podle hodnot Ubisoftu.

„Pokud by se někdo ptal, jestli bude výsledkem toho všeho moje rezignace, pak odpovídám negativně. Nikdy v minulosti jsem od svých zásad neustoupil a nestane se tak ani v budoucnu,“ řekl Guillemot v odpovědi jednomu z investorů. Dále byl dotázán, která z variant v souvislosti s nařčeními platí – zda o nevhodném chování svých podřízených nic nevěděl, nebo neměl dostatek informací, anebo jestli o nevhodném chování na jednotlivých pracovištích věděl, ale nic nedělal. „Pokaždé, když se dozvíme o nějakém prohřešku, činíme těžká rozhodnutí a snažíme se zajistit, aby měla jasný a hlavně pozitivní dopad. Vyšlo najevo, že někteří jednotlivci zradili důvěru, kterou jsem do nich vložil a nejednali podle hodnot Ubisoftu,“ vysvětluje Guillemot. Jak už je uvedeno výše, za selhání Maxima Bélanda či Sergea Hascöeta se necítí být přímo odpovědný a potvrzuje, že Ubisoft povede i nadále.

Neobejde se to však bez drastických opatření, která jsou na popud prezidenta společnosti zaváděna. O některých z nich jsme vás informovali dříve – zahrnovala například větší dozor nad týmem, který řídí podobu her z portfolia společnosti – nově k nim ale Guillemot řadí také sofistikovanější trénink manažerů, který bude pro všechny povinný. Zároveň by pak mělo finanční ohodnocení vedoucích pracovníků podléhat novým kritériím, zahrnujícím právě schopnost vytvořit pozitivní a inkluzivní pracovní podmínky zaměstnancům v dané pobočce. Společně s tím pak došlo také na oznámení trojic nových viceprezidentů zmiňované kreativní skupiny – tzv. editoral týmu – kteří byli upřednostněni na základě diverzity prostředí, z něhož coby osobnosti pochází.

Na to konto pak od investorů padl dotaz, týkající se několik dní staré kauzy ohledně Assassin’s Creed Odyssey a postavy Kassandry. Bloomberg začátkem týdne informoval s odvoláním na anonymní zdroj z Ubisoftu, že se Serge Hascöet aktivně zasadil o to, že Kassandra nakonec není jedinou hratelnou postavou v dosud posledním vydaném dílu série Assassin’s Creed. S Alexiosem se prý vůbec nepočítalo, ale Hascöet si jej měl prosadit z toho důvodu, že podle něj žena hru neprodá. Investoři se proto během zveřejňování finančních výsledků ptali, jak to bude s hrami od Ubisoftu do budoucna a zda s tím vedení chce něco dělat. „Hry od Ubisoftu představují pestrou plejádu hrdinů a hrdinek. Máme Jade z Beyond Good & Evil, Altaïra, Bayeka nebo Kassandru z Assassin’s Creed, případně princeznu Auroru z Child of Light,“ vyjmenoval finanční ředitel Frédérick Duguet. Potvrdil proto, že vzhledem k důležitosti těchto her a jejich ikonickému statusu podtrhuje přístup k hlavním protagonistům setrvalý zájem Ubisoftu, na kterém se ani do budoucna nic nezmění.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru