Šéf Ubisoftu by si rád zahrál Assassin’s Creed v Číně

Šéf Ubisoftu by si rád zahrál Assassin’s Creed v Číně

Francouzský gigant by mohl čínským hráčům vyhovět. Chystá pro ně už exkluzivní Rabbids

5. 8. 2019

V polovině července jsme na Vortexu psali, že čínští hráči po Ubisoftu chtějí vlastní Assassin’s Creed s tím, že zvýšenou poptávku po sérii vyvolal především nový televizní seriál, který napsal zanícený fanoušek slavné videoherní ságy. Akční historický seriál ve světě známý jako The Longest Day of Chang’a se Assassinem od Ubisoftu výrazně inspiroval, ať už jde o kostýmy, výpravu, choreografii bojových scén i akrobatické pasáže a parkourové kousky. A jak se zdá, francouzský gigant skutečně není k volání čínských hráčů netečný.

Minulý týden studio Ubisoft Chengdu představilo novou party hru ze série Rabbids. Titul pro 4 hráče vyjde exkluzivně na Switchi a určen je výhradně pro čínský trh. Alespoň zatím.

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot v rozhovoru pro čínský web GamerSky.com prohlásil, že by si přál vidět hlavní díl z rozvětvené ságy zasazený do historické Číny. Současně ale nebyl konkrétnější, nic neslíbil ani nenaznačil, že snad nějaká taková hra vzniká. Nebylo by ovšem s podivem, kdyby Ubisoft na čínskou poptávku vzhledem k velikosti a potenciálu tamního trhu nějakým způsobem zareagoval. Minulý týden studio Ubisoft Chengdu představilo novou party hru ze série Rabbids s podtitulem Adventure Party. Počin pro 4 hráče vyjde exkluzivně na Switchi a určen je výhradně pro čínský trh. Alespoň zatím.

To přinejmenším vypovídá o tom, jak důležité postavení čínský trh pro Ubisoft má. Je navíc nasnadě, že Čína by nepochybně byla podobně jako feudální Japonsko atraktivní kulisou i pro hráče na Západě a pravidelně se objevovala mezi žádanými oblastmi, kam by se sága měla vypravit. Velký úspěch zaznamenala východní tématika i v případě série Total War. Do Číny nás pravidelně bere i sága Dynasty Warrios a znovu se do této země vydáme i v Shenmue III.

Jen pro úplnost připomeneme, že by se samozřejmě nejednalo o premiéru pro značku, pokud by se do Říše středu v budoucnu Assassin skutečně odvážil. Už v roce 2015 vyšel spin-off Assassin’s Creed Chronicle. Kromě Indie a Ruska nás trilogie vzala v jednom z dílů i do Číny. Je však nutné si přiznat, že v obecné rovině sympatický projekt od britského studia Climax (Silent Hill: Origins, Silent Hill: Shattered Memories) nedosahoval svými kvalitami ani rozsahem očekávaným standardům.

Momentálně se stále jeví nejpravděpodobnější, že příští Assassin nás podobně jako God of War seznámí se severskou mytologií. Což by byl zajímavý kontrast i vzhledem k tomu, že Kratos se rovněž stěhoval z prosluněného antického Řecka do mrazivé Skandinávie. Assassin s vikingy je považován už několik měsíců za veřejné tajemství vzhledem k odkazům v The Division 2 a některým zákulisním informacím z anonymních zdrojů. Vyjít by mohl už příští rok. A do Číny bychom se pak klidně mohli vypravit o rok později. Kdyby to měl Ubisoft v plánu, zcela jistě by už hra byla v přípravě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru