Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Šéf série Overwatch odchází z Blizzardu

Šéf série Overwatch odchází z Blizzardu

Jeff Kaplan opouští slavnou společnost po 19 letech. Jeho nástupce slibuje novinky

Zdroj: Blizzard
21. 4. 2021
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 10. 2022 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Společnost Blizzard opouští po dlouhých 19 letech jeden z hlavních autorů a viceprezident Jeff Kaplan. Muž zodpovědný mimo jiné za Overwatch prohlásil, že pro něj bylo ctí být součástí tohoto týmu. Poděkoval hráčům i kolegům. Jde přirozeně o zásah do vývoje Overwatche 2, ale firma fanoušky ujistila, že tenhle projekt pokračuje dobře.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, kde se Jeff Kaplan v budoucnu objeví. Klidně by mohl zamířit do společnosti, jako je Dreamhaven.

Na místo Kaplana nastupuje Aaron Keller, který působí v Blizzardu 18 let. I on se podílel na akci Overwatch od samého začátku a předtím dělal World of Warcraft. Keller nás láká také na to, že o nové hře teď uslyšíme častěji, což by určitě komunita ocenila. Brzy se prý dočkáme něčeho nového. To je přirozeně dobrý způsob, jak po takovém střídání stráží potěšit a současně uklidnit fanoušky. Bohužel už nějakou dobu víme, že stejně jako Diablo IV ani Overwatch 2 letos nevyjde.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, kde se Jeff Kaplan v budoucnu objeví. Klidně by mohl zamířit do společnosti, jako je Dreamhaven. V tomto novém studiu dnes působí řada veteránů Blizzardu a bývalých kolegů Kaplana. Firma se hned od počátku dělí na dva týmy – Moonshot Games a Secret Door. Budeme si muset ovšem počkat, než zjistíme, na čem přesně pracují.

Neměl za sebou jen úspěchy. Jeho vedení projektu Titan nepřineslo žádné ovoce.

Jeff Kaplan do Blizzardu nastoupil na pozici QA u hry Warcraft III: Reign of Chaos pár týdnů před jejím vydáním. Pak se připojil k týmu WoW jako jeden z prvních quest designérů. Nakonec se Kaplan stal game directorem slavného MMO. Neměl za sebou ale jen úspěchy. Jeho vedení projektu Titan nepřineslo žádné ovoce. Na tento zrušený titul však dokázal navázat hitem v podobě Overwatche.

Už dříve Blizzard opustil scenárista série Overwatch Michael Chu. Ve studiu strávil 20 let a také on se v minulosti podílel přirozeně i na jiných značkách této společnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru