Šéf Microsoftu ujišťuje, že Xbox Series X vyjde o Vánocích

Výrobní řetězce se dávají do pohybu, problémem ale může být obrovská poptávka

Zdroj: Microsoft
25. 3. 2020

Bez ohledu na opakující se ujištění, že konzole Xbox Series X skutečně vyjde v plánovaném termínu letošních Vánoc, zůstávají hráči i analytici vzhledem k situaci ve světě skeptičtí. Odklady už postihly velké herní konference, odsouvají se rovněž data prvních titulů a s přihlédnutím k celému dlouhému řetězci, jehož všechny články musí fungovat, aby konzole stihla vyjít včas, vzniká prostoru pro odklad ažaž. Přesto, či spíše právě proto, vystoupil CEO Microsoftu Satya Nadella v rozhovoru pro televizní stanici CNBC a blíže vysvětlil, jak momentálně probíhá výroba Xboxu Series X a jaké problémy mohou, případně nemusí nastat.

Nadella v první řadě zmínil to, co v těchto dnech z obchodního hlediska uklidňuje nejen Microsoft – výrobní řetězce jednotlivých komponent v Číně se začínají dávat do pohybu. Podle Nadelly už Čína překonala s ohledem na pandemii koronaviru to nejhorší, lidé se vrací do práce a více než měsíční výpadek by neměl datum uvedení nového Xboxu ovlivnit. Nevyvrátil ovšem, že by mohl optimistický scénář platit pro všechen hardware, který Microsoft vyrábí a plánoval v nejbližších měsících uvést, což je pochopitelné a bude čistě na redmondské firmě, čemu přiřadí vyšší prioritu, případně co přesně budou dodavatelé schopní v daném čase vyrobit.

Otázkou tedy je, jak zvládneme produkty dokončit na naší straně, nechat je vyrobit a následně uvést na trh.

Nadella nicméně dále připustil, že zcela bez obav nejsou, přicházejí však ze strany obrovské poptávky, kterou možná nebude Microsoft schopný uspokojit: „Větší starostí je, co se stane ve Spojených státech, Evropě a dalších rozvinutých regionech, kde poptávka po našich produktech stoupá. Otázkou tedy je, jak zvládneme produkty dokončit [na naší straně], nechat je vyrobit a následně uvést,“ říká Nadella. Dodává také, že si Microsoft zakládá na kvalitě svých produktů a hlavně bezpečí svých zaměstnanců, čímž si mezi řádky otevírá zadní vrátka pro nenadálé okolnosti, na které bychom měli být z pozice zákazníků stále připraveni.

V 15minutovém rozhovoru pak Nadella popisuje, jak se dá z domácí karantény řídit tak velká firma, jakou je Microsoft, vyjadřuje se na konto dosavadních kroků vlády Spojených států v souvislosti s pandemií a vyzdvihuje možnosti současné generace, jako je cloud a propojená datacentra. Bez nich by prý jeho společnost nebyla schopná vypořádat se s nastalou krizí tak efektivně, jak se momentálně daří a značnou roli v tom podle Nadelly hraje i rozptyl obchodních aktivit Microsoftu jako takový. Z pohledu hráčů se může jednat například na stále fungující byznys na poli Game Passu a herních online služeb obecně, které jsou navíc v tuto chvíli vytěžovány jako nikdy předtím. I z tohoto důvodu Microsoft, ale například i Sony, omezují online služby tak, aby stačila infrastruktura pro všechny a není vyloučeno, že právě v tomto segmentu dojde v nejbližších týdnech a měsících k navyšování kapacit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru