Seagate začal zlevňovat paměťové karty pro Xbox Series

Seagate začal zlevňovat paměťové karty pro Xbox Series

Zřejmě nebude náhoda, že se tak stalo jen krátce po odhalení první konkurence od WD

Zdroj: Seagate
7. 5. 2023

Společnost Seagate, která až dosud jako jediná vyráběla speciální rozšiřující paměťové karty pro Xbox Series, začala zlevňovat tento kus příslušenství. Ve spojených státech už klesla doporučená cena 512GB, 1TB i 2TB verze. Xbox dokonce tuto skutečnost oznámil na svém oficiálním Twitteru. 512GB dnes stojí 90 dolarů namísto 140, 1TB 150 dolarů namísto 220 a 2TB 280 dolarů namísto 400 dolarů.

Zlevňovat se začalo dřív, než dorazila konkurence

Nepochybně nebude náhoda, že jsme se přibližně před měsícem dozvěděli o nové rozšiřující kartě pro Xbox Series od společnosti Western Digital. Záznam o WD_BLACK C50 Expansion Card for Xbox se dočasně objevil v nabídce obchodu Best Buy a šlo o nějaký předčasný únik. Karta byla zase obratem stažena, ale to podstatné hráčům neuniklo. Nový model měl být levnější. Seagate 1TB kartu prodával za 220 dolarů (dnes 150 dolar), zatímco ta od Western Digital má stát 180 dolarů. Uvidíme, zda to stále platí a kdy se dočkáme oficiálního odhalení karty od WD.

Proprietární kartu až dosud nebízela jen společnost Seagate. Výhodou tohoto řešení je, že na rozdíl připojení klasických externích disků přes USB funguje stejně dobře jako při uložení hry na interní disk a nepřipravíte se o žádné z výhod. Z normálních externích disků lze spouštět jen starší hry, ty nové je tam možné pouze uložit, ale pro hraní je třeba je opět zkopírovat do interního úložiště.

U nás ceny velmi kolísají

Jak už jsme psali posledně, pokud exkluzivita na výrobu karet společnosti Seagate končí, může to potenciálně znamenat, že se v budoucnu dočkáme dalších konkurenčních řešení a s tím také vzroste tlak na cenu. Zdá se, že tento efekt se začal projevovat ještě předtím, než hráči dostali fakticky na výběr.

Na českém oficiálním webu Xbox uvádí cenu jen u 1TB verze: 6319 korun. Ceny u českých prodejců pak v praxi pochopitelně velmi kolísají. 512GB verze se prodává od 2600 do 4266 korun. 1TB verze od 4000 do 6800 korun. A 2TB verze od 7500 do 11 835 korun. Konkrétní prodejce a nabídky už si můžete dohledat sami podle sympatií, je ale možné, že ceny ještě plošně klesnou.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru