Interpoint, Juvty Worlds, Sci-fi horor Interpoint nás nechá bloudit alternativními vesmíry

Sci-fi Interpoint nás nechá bloudit alternativními vesmíry

Nově oznámená hra se inspiruje hity jako Portal nebo Prey. Najde ale vlastní směr?

1. 3. 2019
Název: Interpoint Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Interpoint je nově oznámená vědeckofantastická hra s prvky psychologického hororu, na které pracuje studio Three Dots. Bude vyprávět příběh o tajné organizaci, která objeví existenci paralelních světů. Ba co víc. Korporace Delta Laboratories vytvořila zařízení, které umožňuje otevírat portály do těchto údajně nesčetných paralelních vesmírů. A teď to začne být zajímavé. Všechny dosud objevené světy byly totiž buď téměř identické jako ten náš, anebo naopak šlo na druhou stranu o surrealistické výjevy s neznámými tvory.

Hráč se chopí hlavního hrdiny, kterého ani neznáme celým jménem. Víme však, že Harry G. je vědec, který byl zapojen do projektu, z nějž mělo mít prospěch celé lidstvo, ale jak to v podobných případech obvykle bývá, něco se hodně ošklivě pokazilo. A Harry uvízne kdesi daleko od domova. Předpokládáme v nějaké velmi vzdálené alternativní dimenzi.

Photon Gun má být podle autorů klíčovým prvkem hratelnosti a umí absorbovat energii z okolních objektů, jako jsou žárovky, silová pole, ale i radioaktivní předměty.

K dispozici budeme naštěstí mít zařízení nazvané Photon Gun, což je nějaký multifunkční nástroj, který by se docela dobře mohl podobat Portal Gunu. Ostatně k Portalu nebo Prey bývá novinka přirovnávaná v prvních ohlasech nejčastěji. Photon Gun má být každopádně podle autorů klíčovým prvkem hratelnosti a umí absorbovat energii z okolních objektů, jako jsou žárovky, silová pole, ale i radioaktivní předměty.

Tuto energii pak dokáže “transformovat v něco jiného”, píše se doslova v popisu od vývojářů. Je nasnadě domýšlet si, že jednou z takových věcí budou už zmíněné portály. Ale třeba se pletu. Na některém záběru se zase zdá, že dokáže zařízení odhalit nějakou postavu, ať už v podobě vzpomínky, echa či alternativní reality. Nechme se překvapit.

Kromě nejrůznějších paralelních vesmírů se budeme pohybovat především v podzemním výzkumném komplexu, prozkoumávat, hledat odpovědi a řešit všemožné hádanky. Photon Gun, jak se zdá, má být klíčem i k různorodým řešením některých překážek. Kromě toho nás studio láká i na propracovaný příběh, ale zatím toho o něm víme příliš málo na to, abychom mohli podobnému slibu uvěřit. Nicméně ze zkušenosti dobře víme, že občas k mrazivému scénáři mnoho komplikovaných slov nepotřebujete. Jako třeba právě v Portalu, kde se atmosféra dala krájet.

Interpoint by měl v plné verzi dorazit na PC i konzole PlayStation 4 a Xbox One ještě letos na podzim. Na Steamu bude hra k dispozici v rámci programu předběžného přístupu už na jaře. Autoři přitom právě hledají pomoc s překladem do dalších jazyků, tak se třeba mezi vámi najde někdo, komu bude jejich projekt sympatický a rozhodne se nabídnout pomocnou ruku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru