Alien: Blackout, FoxNext Games, Schyluje se k oznámení nového Vetřelce

Schyluje se k oznámení nového Vetřelce

Shromáždili jsme všechna známá fakta o Alien: Blackout

25. 11. 2018
Název: Alien: Blackout Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 24. 1. 2019

Vše nasvědčuje tomu, že oznámení nové hry ze ságy Alien je za dveřmi. Představena by oficiálně mohla být už na akci The Game Awards, slavnostním předávání cen pro nejlepší hry roku 2018, které se uskuteční už 7. prosince brzy ráno středoevropského času. Tak se podívejme na to, co zatím víme.

Už 2. listopadu pořadatel akce a současně její moderátor Geoff Keighley zveřejnil na Twitteru obrázek se vzkazem “WORLDS // WILL // CHANGE”. Kromě tradičních narážek na Kodžimu a Death Stranding mu odpovědí bylo i několik obrázků z vesmíru Vetřelců. Jak si někteří pozornější fanoušci všimli, grafika obrázku nápadně připomínala počítačová rozhraní a estetiku zmíněného fenoménu. A samotný vzkaz zase připomíná variaci na slogan společnosti Weyland-Yutani. Tato nelítostná fiktivní korporace totiž používá heslo “Building better worlds”.

Malý střípek do skládačky doplnil i Hideo Kodžima.

Další rozměr celá teorie získala, když hráči vypátrali, že si společnost 20th Century Fox, která vlastní práva na značku Alien, 22. listopadu zaregistrovala ochrannou známku Alien: Blackout. S ohledem na přesnou definici produktu se zdá být skoro jisté, že právě tak se bude jmenovat nová hra z toho populárního universa, které se zrodilo v roce 1979.

Geoff Keighley už dříve lákal, že letošní ročník předávání cen přinese více exkluzivních odhalení než kterýkoli dřívější v minulosti. I když samotný autor akce mlčí, pokud jde o další náznaky, stejně jako oficiální účet na Twitteru, malý střípek do skládačky doplnil právě Keighleyho parťák Hideo Kodžima. Proslulý herní designér a otec série Metal Gear se 20. listopadu na Twitteru pochlubil dvojicí fotek z návštěvy studia 20th Century Fox a ani tady nechyběly rekvizity z Vetřelce. Účet The Game Awards na tento vzkaz znovu zareagoval kryptickou zprávou “World will change”.

Čile se proto spekuluje o další vetřelčí hře. Má jí být nový multiplayerový titul pro PC a konzole od FoxNext Games a Cold Iron Studios. V posledních hodinách se pak povedlo na Twitteru vypátrat chráněný profil Alien: Blackout, který byl zaregistrován už v září 2018 a zatím mlčí. Jako profilový obrázek využívá logo společnosti FoxNext, což je nová videoherní divize spadající pod 20th Century Fox, která zastřešuje Cold Iron Studios – domnělé autory nové hry.

Společnost FoxNext byla založena v lednu 2017 a má pomoci mateřskému studio rozvíjet aktivity na poli videoher, virtuální a rozšířené reality i zábavních atrakcí. V červnu téhož roku pohltil FoxNext tým Aftershock Studios a letos v lednu pak spadl do jeho portfolia také tým Cold Iron Studios, který měl ihned začít pracovat na nové střílečce zasazené do vesmíru Vetřelce.

Alien: Blackout, FoxNext Games, Schyluje se k oznámení nového Vetřelce

Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet

Sci-fi horor Alien (Vetřelec) se zrodil v roce 1979, kdy mu vdechli život švýcarský výtvarník H. R. Giger, režisér Ridley Scott a scénárista Dan O’Bannon. Série filmů s Ellen Ripley (Sigourney Weaver) pokračovala v letech 1986, 1992 a 1997. Filmy střídaly žánry i režiséry, pokračování se ujali James Cameron, David Fincher a Jean-Pierre Jeunet. Kromě crossoverů s Predátorem jsme se pak v letech 2012 a 2017 dočkali prequelů Prometheus a Alien: Covenant, které režíroval opět Ridley Scott. Kromě mnoha knih a komiksů se Vetřelci zabydleli i ve světě videoher. Ta úplně první vyšla už v roce 1982 pro Atari 2600 a jmenovala se jednoduše Alien. Tou poslední velkou byl pak vedle různých mobilních a VR zážitků právě Alien: Isolation z roku 2014.

Herní divize Foxu už tehdy prozradila, že Cold Iron mají přijít s novou on-line akcí pro PC a blíže nespecifikované konzole, zatímco do té doby se společnost soustředila především na mobilní tituly. Prezident FoxNext Aaron Loeb také naznačil, že by mělo jít o nějakou formu persistentního světa. Nebylo by divu, tým Cold Iron Studios založený v roce 2015 tvoří veteráni MMO a akčních her. Namátkou jeho šéf pracoval přes 15 let v Cryptic Studios, kteří mají na kontě například Star Trek Online. Tým má tak značné zkušenosti s tím, jak převést existující a zavedené slavné značky do podoby úspěšných onlinovek. Web studia i jeho sociální sítě přitom přetékají obrázky z Vetřelců, čili v tomto ohledu není pochyb o tom, na čem pracují.

Na druhou stranu tak padá alespoň prozatím naděje na pokračování povedeného stealth survival hororu Alien: Isolation od Creative Assembly z roku 2014. Zdá se, že věrní fanoušci této vize budou čekat marně dál. Ostatně už loni v dubnu anonymní zdroj britskému Eurogameru prozradil, že tým sice pracuje na nové hře, ale nikoli vytouženém pokračování Vetřelce, jak se chvíli spekulovalo. Většina původních autorů hry dokonce měla studio opustit. Ještě rok po vydání první hry přitom šéf studia Tim Heaton naznačoval, že pokračování není vyloučené. Tým byl na svůj titul pyšný a měl nápady na to, jak by příběh mohl pokračovat. Nicméně není tajemstvím, že Sega, která hru vydávala a také Creative Assembly vlastní, nebyla finančním výsledkem nijak zvlášť nadšená.

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Další články
Nahoru