Schreier: „PlayStation 5 bude odhalen začátkem června“

Další zdroje potvrzují předchozí úniky. Sony může nabídnout i bezplatný upgrade her na PS5

Zdroj: Sony
10. 5. 2020

Datum vydání nové generace konzolí se kvapem blíží a spolu s tím se ke komunitě hráčů dostává i čím dál tím více informací. Ovšem prozatím platí, že jde spíše o přísun informací ze strany Microsoftu, Sony o chystaném PlayStationu 5 prozatím o příliš nemluví, alespoň ne tak moc, jako přímý konkurent. Všichni samozřejmě očekávají, že další detaily včetně finálního odhalení designu a her na sebe již nenechají dlouho čekat, nicméně prozatím mohou hráči stále jen tápat v tom, kdy k tomu dojde. Ke konci dubna už se ale začaly objevovat informace o tom, že k odhalení by mohlo dojít za necelý měsíc, začátkem června. A v tomto duchu se nesou i zprávy pocházející od dalších zdrojů, jedním z nichž je i uznávaný novinář Jason Schreier.

V Sony by již za měsíc mohli dohnat náskok Microsoftu, který ukázal design a který dokonce nabídl i první pohled na chystané tituly.

Ten navazuje na Jeffa Grubba, autora magazínů VentureBeat a GamesBeat, který před necelými dvěma týdny tvrdil, že Sony plánuje PlayStation 5 blíže představit 4. června. Jason Schreier známý svojí investigativní prací nejen pro Kotaku (odkud zrovna nedávno odešel) pak nadále v podcastu Press Start tvrdí, že k odhalení skutečně definitivně dojde v první polovině června. V Sony by již za měsíc mohli dohnat náskok Microsoftu, který ukázal design a který dokonce nabídl i první pohled na chystané tituly. Na druhé straně zástupci Sony přišli s odhalením detailních specifikací konzole a s ukázkou nového ovladače DualSense. Chybí tedy vlastně už jen ty hry a design, zveřejnění ceny ale ještě pravděpodobně raději neočekávejme.

Potvrzení předchozích spekulací se zdá být důvěryhodnou zprávou, nicméně stále je zapotřebí podobné zprávy brát s dostatečnou rezervou. K té ostatně vzhledem ke stavu věcí všude ve světě vyzývá i sám Schreier: „Nacházíme se v situaci, ve které není nic dostatečně definitivního až do doby dvou dnů před danou událostí. Sony i Microsoft neustále mění své plány. Ovšem pokud vím, tak teď je Sony na dobré cestě stihnout alespoň jednu věc do začátku června. Nebo alespoň do poloviny června.“

S těmito informacemi by nadále mohlo alespoň částečně korespondovat i chystané vydání dalšího čísla Official PlayStation Magazine. Ten slibuje přinést informace o hrách v červencovém čísle, které vychází už 2. června. Nicméně krok nejprve vydat informace v magazínu a až poté si připravit veřejné odhalení například ve formě nějakého streamu, jehož součástí by mohlo být právě i odhalení samotných her, by se někomu mohlo zdát jako netradiční krok. V souvislosti s tím pak přináší jiný pohled další z leakerů: PSErebus.

Jenže spolu se zprávami tohoto člověka se dostáváme bohužel již do vod pouze čirých spekulací. Tento konkrétní Twitter účet sice naznačuje, že ona událost by se v podání Sony měla konat o něco dříve – již 2. června, jenže na druhou stranu je zde záhodno poukázat na to, že PSErebus se v minulosti už zmýlil a naznačoval například březnový start předobjednávek. To ale mohlo padnout třeba právě kvůli setrvávající pandemii. Nicméně pokud na onen účet zavítáte, tak tam můžete nalézt celou řadu jiných spekulativních prohlášení, z nichž některé se týkají i Microsoftu. Zajímavá je zejména jejich detailnost. PSErebus v této souvislosti píše například o tom, že tituly jako God of War, Ghosts of Tsushima či The Last of Us: Part II mají z vyššího výkonu nové konzole těžit a že sedmé Gran Turismo původně mělo být launchovým titulem.

Z dalších novinek můžeme ještě v souvislosti s konzolí PlayStation 5 zmínit i to, že v Sony neočekávají silný start konzole v porovnání se současnou generací a vyrobených kusů bude na trhu méně, tedy alespoň minimálně na počátku nového životního cyklu. Nicméně ať už k samotnému odhalení dojde hned zkraje června či o něco později, tak se patrně dočkáme i ukázky alternativy ke službě Smart Delivery od Microsoftu. Blake Jorgensen z EA totiž pro magazín GamesRadar+ nedávno uvedl, že ve společnosti propočítávají, co je bude stát bezplatný upgrade některých titulů ze současné generace konzolí na tu novou. O konzolích přitom mluvil v množném čísle a mohl tím tak naznačit něco, co možná ještě někteří netušili.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru