Sam & Max se vrací v remasteru Save the World

Sam & Max se vrací v remasteru Save the World

Jedna z prvních her od Telltale po 14 letech dostane vylepšenou verzi. Nabídne české titulky

Zdroj: Skunkape Games
10. 11. 2020

Adventura Sam & Max Save the World z roku 2006 od studia Telltale Games vyjde znovu v remasterované verzi. Za vylepšenou verzí epizodické první sezóny stojí studio Skunkape Games, které dal dohromady spoluzakladatel Telltale Dan Conners a tvoří jej členové původního vývojářského týmu. Skunkape získali práva na Sama & Maxe, původní assety i zdrojový kód po uzavření původního studia Telltale.

Nejdříve se autoři chystali jen vylepšit existující epizody za pomoci patche, aby fungovaly lépe na současných počítačích. Zdrojový materiál ale podle nich natolik zestárl, že se nakonec rozhodli remasterovat Save the World a přinést věci, které dřív nebyly možné, nebo je neuměli udělat. Některé problémy by ani podle nich nebylo v jejich silách jinak opravit. Projekt jim rostl pod rukama, až si uvědomili, že nedělají jen obyčejný patch, ale remaster.

Byl to jeden z prvních titulů od Telltale a vývojáři se mnohé od té doby naučili a v dalších projektech se zdokonalili podle svých slov nejen v technologii, ale i choreografii a filmové práci.

Modernizovaná verze hráče láká na vylepšené modely postav i nasvícení, podporu ovladačů, vysokého rozlišení či širokoúhlých displejů nebo novou hudbu od původního skladatele soundtracku, kterým byl Jared Emerson-Johnson. Upgradem prošly i některé cut scény. Nová upoutávka pěkně demonstruje, že hra skutečně prokoukla a vypadá velmi aktuálně.

Vývojáři také vysvětlili, že si pro remaster vybrali tuto hru a sezónu právě pro její stáří. Byl to jeden z prvních titulů od Telltale a vývojáři se mnohé od té doby naučili a v dalších projektech se zdokonalili podle svých slov nejen v technologii, ale i choreografii a filmové práci. Tým se naučil další finty, jak vyprávět interaktivní příběhy, a tyhle zkušenosti chtěli autoři zúročit.

To podstatné se ale nezměnilo – hratelnost, příběh, hádanky a humor. Vše bude, jak si to pamatujete. Majitelé původní verze se dokonce mohou těšit na padesátiprocentní slevu. A hra obsahuje i české titulky. Spoustu dalších podrobností o tom, co remaster nabídne a co nikoli, najdete v FAQ na oficiálním webu.

Sam & Max Save the World vyjde na PC a Switchi už 2. prosince a poté se Skunkape chtějí vrhnout na remastery dalších her ze série Sam & Max, které dělali Telltale. Hra bude k dispozici na Steamu a na GOGu. O dalších portech a platformách nepadlo ani slovo.

Kromě tohoto remasteru ale vzniká i další hra se Samem & Maxem. Studio HappyGiant v srpnu oznámilo VR dobrodružství s podtitulem This Time It’s Virtual.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru