Sám Keanu Reeves je součástí světa Cyberpunku 2077

Dle popisu jde o nepříliš známého herce z minulosti, kterého si lidé pletou se Silverhandem

Zdroj: CD Projekt RED
15. 11. 2020
Název hry: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Je zbytečné připomínat, že herec Keanu Reeves propůjčil svůj vzhled i dabing jedné z ústředních postav příběhu Cyberpunku 2077. Johnny Silverhand bude v hercově podání neustálé na blízku hlavnímu hrdinovi a s největší pravděpodobností se stane prostředkem k nalezení čipu nesmrtelnosti, o který by mělo v očekávané hře jít. Nyní však vychází najevo, že bez ohledu na automatické spojování Reevesovy podoby se zmiňovaným frontmanem kapely Samurai bude sám herec součástí loru hry. Jeho jméno totiž zazní v jedné z doprovodných skladeb a vývojáři potvrzují, že si jsou situace  dobře vědomi. Ostatně, sám designér questů Patrick Mills se k písni No Save Point vyjádřil na sociálních sítích a vysvětlil, jak lidé v roce 2077 na herce vzpomínají a s kým si ho neustále pletou.

Začněme nejdříve zmiňovanou skladbou No Save Point, kterou má na svědomí americká hip hopová skupina Run The Jewels. Ta sice ve světě Cyberpunku nevystupuje sama za sebe, nýbrž za fiktivní seskupení Yankee and the Brave, ale nebojí se promítnout do fiktivního světa něco z naší reality. Rapper Killer Mike v jednom z posledních veršů říká: „Keanu Reeves, cyber arm under my sleeve. I blast ‚em all, watch ‚em fall like autmn leaves,“ což by šlo velmi volně přebásnit přeložit jako – Keanu Reeves, tajná kyber paže v rukávě, rozsekám je všechny, jak podzimní listí na zahradě. Na překladu, ať už sebekreativnějším, ale v tomto případě vůbec nezáleží – fanoušci ihned začali poukazovat na hercovo jméno a logicky se ptali, co společného má s příběhem Cyberpunku 2077, odehrávajícím se 113 let po hercově narození.

„Odkaz na Keanu Reevese je v souladu s lorem. Je to univerzální kulturní odkaz na nepříliš známého herce z éry před Kolapsem, který se podobal Johnnymu Silverhandovi, kvůli jehož zmizení si Reevese se Silverhandem lidé často pletou,“ vysvětlil Patrick Mills. Abyste rozuměli, oním Kolapsem měl na mysli pád současných mocností Západu, který byl současně hybnou silou k přetvoření Spojených států do aktuální podoby a ustavení korporací do centra veškerého dění. Dojít k němu mělo na přelomu milénia, kdy bylo Reevesovi kolem čtyřiceti let. Jak poté trefně poukazují redaktoři Eurogameru, tou největší odlišností od reálného stavu přitom není přeměna celé společnosti, pád Spojených států nebo nástup kybernetických implantátů, ale skutečnost, že herec v loru Cyberpunku nedokázal prorazit.

Další Night City Wire

Ve čtvrtek 19. listopadu odvysílají vývojáři z CD Projektu RED pátou epizodu Night City Wire. Informační video se bude tentokrát zabývat právě postavou Johnyho Silverhanda a hudbou, která začala proudit z oficiálních kanálů už před několika dny. Vývojáři rovněž slibují, že to tentokrát bude velké, vsázeli bychom ale na obligátních 20-25 minut plných povídání a záběrů z očekávané hry. Připomínáme také, že všechny epizody Night City Wire, tedy včetně té nadcházející, mají české titulky od překladatele hry Filipa Ženíška, ani v tomto případě proto nechystáme živý restream.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru