Devil May Cry 5, Capcom, Sága Devil May Cry se rozroste o vlastní deskovku

Sága Devil May Cry se rozroste o vlastní deskovku

The Bloody Palace míří na Kickstarter a vyjde v příštím roce

10. 4. 2019
Název: Devil May Cry 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 8. 3. 2019

Comeback série Devil May Cry se neomezí jen na sféru videoher. Společnost Steamforged Games oznámila, že se spojila s Capcomem, a výsledkem jejich spolupráce bude nová deskovka zasazená do tohoto originálního světa. Novinka s podtitulem The Bloody Palace se bude ucházet o přízeň hráčů na Kickstarteru prostřednictvím kampaně, která odstartuje někdy na jaře. Jde tak o další případ slavné značky, která crowdfundingovou platformu využívá svým způsobem i jako marketingový nástroj a formu “předobjednávek”.

Vaše soupeře se budete snažit předstihnout ve snaze vystavět to nejúžasnější útočné combo.

Steamforged Games slibují, že Devil May Cry: The Bloody Palace bude mít jednoduchá pravidla a rychlou dynamickou akci, v níž stejně jako v originálu půjde především o styl. Hráči se přitom budou moci ujmout důvěrně známých postav, kterými jsou Dante, Nero, Trish i nováček z pátého dílu V. Vaše soupeře se budete snažit předstihnout ve snaze vystavět to nejúžasnější útočné combo. Autoři přitom slibují stejnou adrenalinovou a intenzivní hratelnost, kterou známe a milujeme na předloze.

Kreativní šéf Steamforged Games Mat Hart říká, že je dlouholetým fanouškem ságy, a je proto nadšený, že se může podílet na její adaptaci. Slibuje přitom zachytit samu esenci DMC. Nově navázané partnerství si ústy brand managera Briana Ayerse pochvaluje také Capcom. Značka je podle něj po vydání regulérního pátého dílu silnější než kdy dřív a láká, že stolní variantu si zahrajeme už příští rok.

Ve hře pochopitelně kromě lovců démonů nebudou chybět ani všemožná pekelná monstra a obávaní bossové. Pokud se teď hned přihlásíte k odběru novinek a budete mít štěstí, můžete deskovku dokonce vyhrát.

Steamforged Games nejsou ve světě stolních adaptací videoher žádnými zelenáči. Na kontě už mají tituly Dark Souls: The Board Game, Resident Evil 2: The Board Game a Horizon Zero Dawn: The Board Game. Všechny hry výrobce úspěšně protáhl Kickstarterem a jeho fanoušci jej chválí i za poctivě zpracované figurky.

Devil May Cry 5, Capcom, Sága Devil May Cry se rozroste o vlastní deskovku

Devil May Cry

Japonská sága od Capcomu debutovala v roce 2001 na PS2 a jde o jednu z jeho nejúspěšnějších značek vůbec. Kromě pěti regulérních dílů se dočkala i rebootu v podobě DmC: Devil May Cry od Ninja Theory. Ze světa videoher se prodrala i do románů nebo komiksu. Už v roce 2007 vznikla dvanáctidílná animovaná série a další adaptaci má teď na povel tým Netflixu, který stojí za animovaným seriálem Castlevania. V roce 2011 získala společnost Screen Gems také filmová práva, z nichž zatím ale nic nevzniklo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru