Sackboy: A Big Adventure, Sony Interactive Entertainment, Sackboy: A Big Adventure obdržel online multiplayer

Sackboy: A Big Adventure obdržel online multiplayer

Součástí aktuálního updatu je i cross-play. Celou hrou je možné projít až ve čtyřech hráčích

Zdroj: Sony
18. 12. 2020
Název: Sackboy: A Big Adventure Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

Sackboy: A Big Adventure považujeme za jedno z nejpříjemnějších překvapení ze seznamu prvních her pro PlayStation 5. V měsíc staré recenzi jsme vychvalovali zejména sympatického hlavního hrdinu, skvělé designérské nápady, soundtrack, stejně jako český překlad a lehkost, se kterou lidé ze Sumo Digital tímto spin-offem posunuli původní značku LittleBigPlanet dál. Jedna důležitá věc ale v době vydání chyběla – ačkoliv Sackboy obsahoval už na začátku lokální kooperaci, on-line variantu slibovali vývojáři doručit až později, což se v tuto chvíli děje prostřednictvím očekávaného updatu. Otevírá se tak možnost zahrát si s přáteli na dálku a co víc, neřešit, kdo na jakém PlayStationu právě hraje.

„Na začátku jsme chtěli hráčům nabídnout excelentní singleplayerovou plošinovku. Ale… chtěli jsme celý zážitek vylepšit ještě tím, že byste ho mohli sdílet s vašimi přáteli,“ uvádí čerstvý příspěvek na blogu PlayStationu designér Ned Waterhouse ze Sumo Digital. Dále pak rozvíjí multiplayerový obsah a potvrzuje, že hrou je možné i v on-line hře projít od začátku do konce až s trojicí dalších hráčů a s podporou cross-gen hraní. „Hra je skvělou zábavou v multiplayeru a chtěli jsme zajistit, aby si ji mohlo užít co nejvíc hráčů, proto jsme zahrnuli i podporu hraní napríč PS4 a PS5,“ říká Waterhouse. Není to přitom pouze hlavní část hry, kterou lze hrát v multiplayeru, Sackboy: A Big Adventure nabízí i tzv. Teamwork úrovně, které jsou určené minimálně pro dva hráče, kteří si musí vzájemně pomáhat, aby došli na konec a náležela jim patřičná odměna.

Příjemné je rovněž zachovávání veškerého postupu, i když budete hrát s náhodnými hráči a pomáhat jim v jejich on-line snažení.

Těchto úrovní je dohromady deset – vždy po dvou v pěti dostupných světech – a podle vývojářů je v nich ukryto ještě více humoru a nečekaných vyústění, že by byla velká škoda tento obsah minout. Po vzoru LittleBigPlanet je pak samozřejmě možné i v Sackboyovi ostatní spoluhráče trochu škádlit a dělat jim naschvály například fackováním nebo přidržováním, aby se někam nemohli dostat. Součástí updatu jsou i nové kooperační emoty a pochopitelně spoustu odměn, ať už splníte některou z multiplayerových úrovní na bronzové, stříbrné, či zlaté skóre. Příjemné je rovněž zachovávání veškerého postupu, i když budete hrát s náhodnými hráči a pomáhat jim v jejich on-line snažení. Všechny sesbírané orby a další předměty zůstávají napevno spojené s vaším účtem, nepřijdete o ně a můžete je využít pro jakékoliv nákupy kdekoliv jinde ve hře.

Poslední věcí, kterou update v souladu s předchozími sliby přináší, je možnost použít uloženou pozici z PS4 také na PS5, což se bude hodit zejména ve chvíli, kdy se rozhodnete sáhnout po nové konzoli. Dosud tato možnost nebyla dostupná, ačkoliv hrát hru na obou zařízeních možné bylo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru