S.T.A.L.K.E.R. 2 bude podle ukrajinského insidera odložen

Nový termín má být v jednání. PS5 verze by mohla dorazit krátce po vydání na Xboxu

Zdroj: GSC Game World
11. 1. 2022
Název hry: S.T.A.L.K.E.R. 2 Vývojář: Datum vydání: 8. 12. 2022 Platformy: , Žánr: ,

Oficiálním datem vydání očekávané akce S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl je 28. duben 2022. Vývojáři z GSC Game World odhalili termín uvedení na konci gameplay ukázky z loňské E3 a současně s tím spustili předobjednávky. Vzhledem k tomu, že se o hře na ploše uplynulých měsíců nemluvilo v souvislosti s žádnými problémy, bereme datum jako závazné, podle ukrajinského youtubera a insidera s přezdívkou OLDboi už ale nemusí platit. Ve svém víkendovém videu totiž uvedl, že oznámení odkladu je jen otázkou času a vývojáři podle jeho informací už interně hru odsunuli na období letošního podzimu. Nové datum, případně oznámení, že ke zdržení dojde, se prý mají hráči dozvědět společně s příští větší ukázkou.

Ačkoliv OLDboi nemá vybudovanou celosvětovou reputaci, jde o lokálního insidera, který už dříve komentoval například lokalizaci Cyberpunku 2077 a podle magazínu Championat také některé další kauzy kolem GSC Game World. Stále jde o spekulaci, ale ve svém videu prezentuje OLDboi informaci jako zcela zaručenou a přidává i možný důvod, proč by mělo k odkladu dojít. Dáme-li stranou fakt, že vývojářům se vždy hodí nějaký čas navíc, posun data vydání mají vývojáři údajně využít k tomu, aby získali co nejvíce předobjednávek. Jde ale pochopitelně pouze o domněnku, navíc značně spekulativního charakteru a přirozeně ji nelze v tuto chvíli žádným způsobem ověřit. Možnost odkladu ale existuje a s přihlédnutím k tomu, že OLDboi má podle svých slov kontakt přímo na vývojáře, ji vnímáme jako poměrně reálnou.

Dále pak insider mluví o konzolové exkluzivitě, s níž se o hře dosud mluví – S.T.A.L.K.E.R. 2 je momentálně oznámen pouze pro PC a Xbox Series, protože ale spolupráce vývojářů s Microsoftem je patrně pouze na marketingové úrovni, už od oznámení tohoto partnerství se nahlas mluví o exkluzivitě časové. Podle OLDboie by nicméně mohla vypršet relativně brzy a hry na PS5 – včetně podpory všech funkcí ovladače DualSense – by se hráči mohli údajně už koncem letošního roku, případně začátkem toho příštího, přirozeně s ohledem na to, kdy hra skutečně vyjde. Informace o 3-9měsíční exkluzivitě se ostatně už v polovině prosince objevila na účtu insidera vystupujícího pod přezdívkou Oops Leaks, který rovněž naznačil, že ve vzduchu cítí odklad. Dokud ale nedorazí informace přímo od vývojářů, naděje stále přetrvává.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím