Microsoft opět varuje, že se plánované hry mohou opozdit

S blížící se prezentací Microsoftu přijde až 100 demoverzí

Hráči zažijí koncem měsíce atmosféru veletrhu. Vedle indie her snad dojde i na větší tituly

Zdroj: Microsoft
2. 7. 2020

V rámci programu Xbox 20/20 chce Microsoft dávkovat aktuality týkající se další generace Xboxu a s tím spojených her pravidelně každý měsíc, květnová akce Inside Xbox ovšem podle reakcí hráčů i některých médií nedopadla příliš dobře, bez ohledu na to, že jsme jednak viděli zajímavé tituly a jednak nikdo nesliboval first party hry, na nichž dělají interní studia. I tak ale byl červen poněkud klidnější, žádné další video odvysíláno nebylo a prostřednictvím webu Xbox Wire se Microsoft soustředil zejména na rekapitulaci již známých informací o Xboxu Series X a doprovodných službách. Nicméně ona video-přestávka již brzy skončí, protože se blíží další dávka novinek a těšit se na ni můžeme už koncem července. Microsoft sice ještě neoznámil přesné datum, nicméně insideři mají dle svých reakcí jasno a spolu s tím stále otevřeněji mluví o tom, jaká studia představí svou práci a čím může Microsoft své fanoušky potenciálně překvapit.

Jeff Grubb z VentureBeat ve svém soukromém, leč poměrně přesném plánu akcí na letošní léto zařadil další prezentaci Xboxu do týdne od 20. července. Magazín Video Games Chronicle tyto informace na základě vlastních zdrojů upřesnil a uvedl, že prezentaci chystá Microsoft na 23. července. Obecně se pak hovoří o tom, že se Microsoft tentokrát zaměří na first party tituly, kterým má vévodit gameplay ukázka Halo Infinite, ale vyloučeny nejsou ani hry od spolupracujících studií a záležitosti z programu ID@Xbox.

Phil Spencer už v únoru říkal, že projekt týmu The Initiative již hrál a vývoj by tedy mohl být již v pokročilé fázi.

Tým 343 Industries pak mají doplnit i další studia jako The Initiative nebo Playground Games, přičemž více možných detailů máme o projektu prvně jmenovaných. Ačkoliv bylo studio založeno v Santa Monice teprve před dvěma lety, přilákalo řadu veteránů herního průmyslu, kteří mají zkušenosti ze sérií Uncharted, God of War či Tomb Raider a pravděpodobně pracují na pokračování střílečky Perfect Dark. Phil Spencer navíc už v únoru říkal, že projekt týmu The Initiative již hrál, což naznačuje pokročilejší fázi vývoje, a připojuje se i magazín Gamerant, jehož redaktoři dále píší o fotorealistickém interaktivním světě postaveném na technologii Unreal Engine 5. Spekulace proto poměrně odvážně tipují, že bychom na červencovém Xbox 20/20 mohli vidět ukázku z vlastního hraní.

V případě Playground Games je situace komplikovanější. O týmu a jeho projektech se dlouhá léta spekuluje v souvislosti s pokračováním Fable, nicméně Microsoft zarytě mlčí a ani spekulací není příliš mnoho. Je tedy otázkou, zda se nějaké oznámení vůbec může blížit, když i nedávný rozruch kolem twitterových účtů Fable a Perfect Dark mírnil generální manažer marketingu Xboxu Aaron Greenberg s konstatováním, že registrace účtů je samozřejmou součástí marketingu a nic neznamená. Diskuze ale rozhodně zcela neutichla a nové palivo přinesl dnešní objev obnovene ochranné známky Fable u Patentového úřadu Spojených států. I v tomto případě může jít jen o shodu náhod a ochranu duševního vlastnictví, ochranná známka byla nicméně obnovena teprve před několika dny a už z povahy věci na podobné náhody příliš nevěříme. Co ale očekávat pravděpodobně nemůžeme, to jsou novinky týkající se hardwaru. Z předchozích zpráv od insiderů totiž můžeme připomenout, že pokud má dojít k odhalení menší/levnější varianty nového Xboxu, má se tak stát až v srpnu.

Teď ale to pro hráče nejzajímavější – v návaznosti na očekávanou prezentaci Microsoftu totiž zástupci redmondské společnosti potvrdili, že se v týdnu od 21. do 27. července objeví majitelům Xbox One v dashboardu konzole nová dlaždice lákající k otestování velkého množství demoverzí. Na přípravě speciální události pracuje Microsoft ve spolupráci se Summer Games Festem moderátora Geoffa Keighleyho a láká až na stovku unikátních demoverzí, jejichž exkluzivita bude spočívat nejen v ohraničeném časovém rámci akce, ale už i v samotné náplni. Summer Game Fest Demo Event přinese ochutnávky z ještě rozpracovaných her a jejich postupné prozkoumávání má suplovat zážitek z velkých herních výstav, které byly pro letošní rok zrušeny. To představuje zásadní rozdíl v porovnání se standardně vydávanými demoverzemi, které většinou vznikají vyjmutím části obsahu z již hotového titulu, což lidé z Microsoftu přímo akcentují. Z pohodlí svých domovů tak hráči budou moci nahlédnout pod pokličku vývoje vybraných titulů a podílet se na utváření jejich celkové podoby za pomocí zpětné vazby, o kterou vývojáři pochopitelně stojí. Většina her má sice pocházet z programu ID@Xbox, nemělo by to ale platit pro všechny a naděje, že budeme moci nahlédnout i na AAA produkci next-genu umírá poslední. Celkový seznam vývojářů a her bude upřesněn později, už nyní došlo na potvrzení Cris Tales, Destroy All Humans!, Haven, Hellpoint, Skatebird, The Vale: Shadow of the Crown, Raji: An Ancient Epic a Welcome to Elk.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru