Ryan Reynolds si zahraje ve filmu Dragon’s Lair

Netflix chystá hranou adaptaci revoluční hry z roku 1983. Objevila se ve Stranger Things

Zdroj: Netflix
30. 3. 2020

Podle magazínu Hollywood Reporter se Ryan Reynolds objeví ve filmové adaptaci hry Dragon’s Lair z roku 1983. Slavný interaktivní film, který díky LaserDiscu minimálně po technické stránce předběhl dobu, má také produkovat. Práva na celovečerní hranou filmovou adaptaci prý získal Netflix po skoro ročním vyjednávání. Netflix během víkendu zprávu potvrdil. S Reynoldsem se vyjednává, ale zatím není jistý.

I když hratelnost byla omezená, po estetické stránce se v první polovině osmdesátých let nemohlo nic ze soudobé konkurence Dragon’s Lair rovnat.

O scénář se postarají Dan a Kevin Hagemanovi, kteří se podíleli i na Lego příběhu. Pokud se všechny informace potvrdí, půjde o další roli Ryana Reyoldse spojenou s videohrami. Na kontě už má úspěšný film Pokémon: Detektiv Pikachu a připravuje snímek Free Guy, v němž si zahraje NPC ve hře podobné GTA Online.

Hlavní hrdina Dirk se v původní hře rozvětvené série pokouší zachránit princeznu Daphne před zlým drakem. Animátor Don Bluth jí vtiskl nezaměnitelný styl disneyovek, protože v tomto studiu dříve pracoval. I když hratelnost byla omezená, po estetické stránce se v první polovině osmdesátých let nemohlo nic ze soudobé konkurence Dragon’s Lair rovnat. Původní titul se dočkal bezpočtu portů, ale také pokračování a spin-offů. Zdaleka ne všem se ale povedlo uchovat si kouzlo a vytříbenou podobu originálu.

Už v polovině osmdesátých let vznikl seriál

Na základě hry už vznikl třináctidílný animovaný seriál z let 1984 a 1985. V osmdesátých letech se pak plánovala také filmová verze. Původní autoři hry rovněž chystali vlastní animovaný film na motivy originálu, pro nějž uspořádali i crowdfundingovou kampaň na Indiegogo. Zatím se jej ale nepovedlo realizovat. Pro pravidelné diváky Netflixu by neměl být Dragon’s Lair cizí. Objevil se už například v seriálu Stranger Things.

Dragon’s Lair si dnes můžete zahrát na drtivé většině moderních systémů od mobilů a tabletů, přes PC až po konzole. Pokud se vám ale z jakéhokoli důvodu nechce, podívat se můžete samozřejmě jen na záznamu na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru