Rusové v Battlefieldu zůstanou. Na Mirror’s Edge není čas

Šéfka studia DICE říká, že vývojáři jsou teď spokojení se stavem hry a dál se jí budou věnovat

Zdroj: DICE
22. 6. 2022
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Nová šéfka studia DICE Rebecka Coutaz v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prohlásila, že na jiné projekty, než jsou hry ze série Battlefield, momentálně nemáme v podání tohoto týmu čekat. Redaktor Christopher Dring se konkrétně zajímal o hry jako Mirror’s Edge. Teď se prý ale studio soustředí jen na Battlefield 2042 a není podle Coutaz čas dělat nic jiného. Takhle to však podle ní autoři údajně chtějí. Chtějí se stát hegemonem na poli first person akcí.

Smyslem samozřejmě bylo mimo jiné rozptýlit spekulace o tom, že Battlefield 2042 už DICE vlastně nezajímá a přesouvají se k vývoji dalšího dílu. Tyto informace se v uplynulých týdnech opakovaně objevily a společnost Eelectronic Arts je znovu a znovu vyvracela s tím, že se jedná o nepodložené fámy. Teď Rebecka Coutaz tvrdí, že po půl roce oprav a vylepšování a prvním větším rozšíření obsahu mají autoři dobrou zpětnou vazbu od hráčů. DICE prý chtějí celý zážitek dál zlepšovat a hráči si titul užívají.

Odstranit Rusy z Battlefieldu by bylo velmi obtížné

V rozhovoru pro britský Eurogamer zase Rebecka Coutaz prohlásila, že DICE neodstraní ze hry ruské ozbrojené síly v reakci na invazi na Ukrajinu, přestože ruské národní týmy a kluby EA nechali zmizet ze sportovních her jako NHL a FIFA. DICE prý byli v šoku, co se stalo, mají spoustu členů týmu z východní Evropy a snaží se jim maximálně pomoci. DICE si prý nechali udělat audit k situaci na Ukrajině ve vztahu k Battlefieldu 2042, ale výsledkem je, že Rusové jako hratelná strana nezmizí. Podle Coutaz by samozřejmě něco podobného bylo velice obtížné.

Mluvčí EA řekl Eurogameru, že audit Battlefieldu 2042 se odrazil na úpravách in-game obsahu a marketingové kampani. Vydavatel bude situaci dál monitorovat a zasáhne, pokud to bude nezbytné. Nyní se ale na hratelných stranách nic nemění. Sluší se doplnit, že EA pozastavili prodeje svých her po invazi na Ukrajinu v Rusku a Bělorusku. Vydavateli zjevně není tato situace momentálně příliš pohodlná, ale na druhé straně změnit něco takového by bylo extrémně nákladné, časově náročné a pracné. Nehledě na skutečnost, že po těch, kterým je Rusko v Battlefieldu trnem v oku, by se pro změnu ozvali kritici jeho vyřazení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru