RPG ze světa Harryho Pottera má vyjít v roce 2021

Hra míří na nové konzole. Spekulace o obsahu nejsou pravdivé, říká novinář Jason Schreier

Zdroj: Ilustrační foto, Electronic Arts
29. 6. 2020

Očekávanému RPG ze světa Harryho Pottera jsme se v uplynulých týdnech a měsících věnovali opakovaně. Od uniklé nahrávky, která se na internet dostala v roce 2018, přes sérii spekulací o náplni a zasazení, až po zprávu od WB Games, kteří chystají důležitá herní oznámení pro akci DC FanDome. Nově k nim můžeme připojit informace novináře Jasona Schreiera z Bloombergu, který je v kontaktu s nejmenovanými vývojáři z Avalanche Software, existenci hry potvrzuje a dodává, že bychom se jí mohli dočkat už koncem příštího roku. Do těchto plánů ale údajně vstupuje jednání spisovatelky původní románové předlohy J. K. Rowling, která kolem sebe v posledních dnech vířila kontroverzi na sociálních sítích, a ta se měla údajně dotknout i některých členů vývojářského týmu.

 Jde o hru s obrovským rozpočtem, ve kterém se budou moci hráči vžít do role kouzelníků a prozkoumávat rozsáhlý otevřený komplex Bradavic i přilehlých lokací.

„Podle dvou lidí, kteří na tomto projektu pracují, mohu jeho existenci potvrdit. Hra je ve vývoji ve studiu Avalanche Software, kterou vlastní Warner Bros., a datum jejího vydání je naplánováno na závěr příštího roku. Hra zamíří na PlayStation 5 a Xbox Series X, říkají lidé, kteří chtěli vystupovat anonymně ze strachu, že by kvůli vyzrazení informací o dosud neoznámené hře přišli o místo,“ píše Jason Schreier. Uvádí také, že vedle Batmana – na kterém se s největší pravděpodobností pracuje v montrealské pobočce WB Games – je RPG ze světa Harryho Pottera považováno za prominentní projekt a důležitou značku, na které si Warner Bros. nechává patřičně záležet. „Jde o hru s obrovským rozpočtem, ve kterém se budou moci hráči vžít do role kouzelníků a prozkoumávat rozsáhlý otevřený komplex Bradavic i přilehlých lokací,“ upřesňuje Schreier. Představu jsme si prý mohli udělat na základě zmiňovaného video, které zdroje Jasona Schreiera označily za autentické, na rozdíl od většiny spekulací, které se kolem hry točí.

Jak už ale bylo řečeno v úvodu, kvůli výrokům spisovatelky J. K. Rowling je v ohrožení nejen představení hry, které má proběhnout až po odhalení Batmana na DC FanDome, ale také samotné vydání v příštím roce. Problém nastal v momentě, kdy se spisovatelka vymezila na sociálních sítích vůči článku na webu Devex, v němž je namísto „ženy“ uvedena fráze „člověk, který menstruuje“. Rowling se ironicky ptala, zda už pro takového člověka označení neexistuje a jestli to náhodou není právě žena, což vyvolalo bouřlivou negativní reakci a nařčení z transfóbie. Ke kritikům se připojili i herci Daniel Radcliffe a Emma Watson, kteří ztvárnili role Harryho Pottera, resp. Hermiony Grangerové ve filmové sérii. Jak uvádí Jason Schreier, někteří členové Avalanche Software se měli cítit výroky spisovatelky uraženi a podle analytika Bloombergu Matthewa Kantermana to může mít dalekosáhlé následky.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru