Rozšířená realita v Praze láká na Horizon Forbidden West

V Karlíně můžete prozkoumat fragment světa tak, jak ho zná hlavní hrdinka Aloy

Zdroj: koláž/Vortex
7. 1. 2022
Název hry: Horizon Forbidden West Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 2. 2022 Platformy: , Žánr:

České zastoupení společnosti Sony si přichystalo pro fanoušky PlayStationu a série Horizon milé překvapení. V rámci festivalu Signal AR se můžete v Praze pokochat tematickou instalací v rozšířené realitě. Na Negrelliho viaduktu v Karlíně si můžete s pomocí chytrého mobilu nebo tabletu nechat promítnout malou interaktivní ochutnávku ze světa Horizonu.

Příroda si Negrelliho viadukt podmaní, pokud si nainstalujete speciální aplikaci, jejímž prostřednictvím budete svět okolo sebe pozorovat. A můžete si nechat odhalit i něco ze hry samotné. Festival Signal AR má ještě několik dalších zastávek a instalací. Jejich seznam najdete na oficiálním webu.

Aplikace je k dispozici pro operační systémy iOS i Android a pořadatelé doporučují navštívit příslušná místa za denního světla. Instalaci Horizonu vytvořilo kreativní studio Brainz Immersive, které se specializuje na zážitky v rozšířené a virtuální realitě. V této technologické laboratoři už dříve vznikla závodní hra Škoda Time Machine pro Oculus Quest.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím