Nioh 2, Koei Tecmo, Sony Interactive Entertainment, Rozpolcený hrdina Nioh 2 se vydá do boje příští rok

Rozpolcený hrdina Nioh 2 se vydá do boje příští rok

Vývojáři předvedli na Tokyo Game Show nové video a podělili se o další podrobnosti

12. 9. 2019
Název: Nioh 2 Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 3. 2020

Japonské studio Team Ninja (Ninja Gaiden, Dead or Alive) spadající pod gigant Koei Tecmo se při příležitosti Tokyo Game Show konečně podělilo o novinky na konto Nioh 2. Pokračování oznámené na konferenci Sony na E3 v roce 2018 má dorazit na trh už začátkem příštího roku. Až dosud přitom bylo informací relativně poskrovnu. Přímo na TGS mají návštěvníci možnost vyzkoušet hratelnou demoverzi, ale to se nás bohužel netýká. My se tak můžeme těšit alespoň z nového traileru a dalších podrobností o hře samotné.

V osobitém akčním RPG se znovu vypravíme do historického Japonska v období Sengoku. Hra v sobě mísí skutečnost, mýty i legendy. Samotný hlavní hrdina je ostatně zčásti člověk a zčásti nadpřirozená bytost. Díky své dualitě se ale dokáže lépe postavit nelítostným démonům. Fanoušci fromovek se tak mohou těšit na další nesmlouvavý titul, který prověří trpělivost a vytrvalost svých hráčů. Kromě tradičních zbraní budete moci ale využít i paranormální síly, které vám propůjčí právě vaše nelidské já.

Vývojáři slibují vyladit a vylepšit po všech stránkách mechanismy i ovládání. Bude jen na vás, zda se rozhodnete více uplatnit tradiční samurajské umění, anebo originální fantastické síly. S jejich pomocí bude nicméně v každém případě možné posílit také standardní konvenční zbraně. Pomocnou ruku v boji vám budou moci poskytnout také duchové ostatních hráčů, jejichž asistence můžete využít podobně jako v případě první hry. Dokud nedokončíte rozehranou úroveň, nebo nepadnou v boji.

Vývojáři představili novou oblast nazvanou Vesnice prokletých květů. Zde má celé dobrodružství začít a jak už název napovídá, půjde podle autorů o směsici přírodní krásy a nebezpečí. Podobný zdánlivý nesoulad má být typický pro celou hru. Nepochybně se odráží v postavě protagonisty. Pro vývojáře inspirované japonskou estetikou bylo údajně vždy snem vytvořit úroveň plnou květů v rozpuku, vysvětlil v příspěvku na PlayStation Blogu creative director Tom Lee. V Nioh 2 se k jejich radosti tato vize stala realitou, přičemž za velkou míru detailů a přesnost vděčí i skutečnosti, že hned vedle jejich studia se nachází známá oblast plná sakur.

Autoři také pečlivě vybírali, jaké nové nadpřirozené bytosti z japonského folklóru do hry přidají. Nechtěli přitom zůstat jen u těch nejpopulárnějších nebo nejznámějších variací. Namísto toho se intenzivně zajímali o jejich vlastnosti, aby co možná nejlépe zapadli mezi ostatní nepřátele a do jimi stvořeného světa. Obdivovat se vzhledu působivých monster můžete prostřednictvím aktuálního videa.

Nioh 2 v tuto chvíli míří exkluzivně na PlayStation 4, ale není vyloučené, že se v budoucnu objeví i na dalších platformách. První díl také debutoval na PS4, ale později se objevil rovněž na PC. Autoři současně připomínají, že pochopitelně zohlednili během vývoje i zpětnou vazbu, kterou obdrželi od hráčů na základě uzavřeného alfatestu.

Nioh 2, Koei Tecmo, Sony Interactive Entertainment, Rozpolcený hrdina Nioh 2 se vydá do boje příští rok

Nioh v kostce

Podobně jako Sekiro: Shadows Die Twice i Nioh z roku 2017 lidé přirovnávali ke hrám ze série Souls, ale v tomto případě nešlo o produkt FromSoftware, ale studia Team Ninja. Akční RPG pro PS4 a PC hráče vzalo na počátek 17. století. Na projektu se začalo pracovat už v roce 2004 a vychází z nedokončeného díla slavného režiséra Akiry Kurosawy. Příběh, jakkoli fiktivní a doplněný o nadpřirozené prvky, se inspiroval osudy bílého samuraje Williama Adamse.

Pokud vás hry s japonskou a samurajskou tématikou zajímá, podívejte se na náš jarní přehled těch nejzajímavějších. A na cestě je samozřejmě také exkluzivita Ghost of Tsushima od Sucker Punch Productions pro PlayStation 4, kterou nadále netrpělivě vyhlížíme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru