Rozlišení 1440p už je na PS5 k dispozici všem

Díky čerstvému updatu si můžete užít nové rozlišení výstupu a organizovat hry do složek

Zdroj: Sony
7. 9. 2022

Společnost Sony oznámila, že vydává novou verzi firmwaru pro PS5, která konečně přidává pro všechny dlouho a netrpělivě očekávanou nativní podporu rozlišení 1440p, na kterou čekali především majitelé herní monitorů. Sony poděkovala za podporu a zpětnou vazbu těm, kteří se zapojili do testování betaverze, o které jsme psali v červenci. Teď už je update k dispozici všem. Stále přitom platí, že VRR je možné použít jen při rozlišeních 1080p a 4K, ne s novým výstupem 1440p.

Kromě toho Sony láká na takzvané gamelisty, což je v podstatě obdoba složek, nebo nové sociální funkce, které jsme blíže popisovali už posledně. Vedle toho Sony láká na podporu chystaného hlasového vyhledávání na YouTube, které se ale zatím testuje jen ve vybraných zemích. Nové funkce dorazí také do PS aplikace pro iOS a Android. Přímo z ní bude možné spouštět PS Remote Play. Bude také možné požádat o sledování obrazovky někoho z vašich přátel.

Jak už bylo řečeno, Gamelists jsou v podstatě složky, díky nimž je možné v knihovně lépe organizovat vaše hry. Tyto gamelisty si může uživatel vytvořit sám a pojmenuje je podle sebe. Je možné vytvořit až 15 gamelistů a každý může obsahovat až 100 her. Do gamelistů je možné přidat nejen digitální verze, ale i diskové a streamované tituly. Stejná hra se může objevit i ve více složkách.

Mezi další novinky patří i možnost poslechnout si rozdíl mezi 3D zvukem a standardním stereem. V game hubu se zobrazují karty aktivit hned nahoře. V party je možné požádat o sledování obrazovky jiného hráče. A z notifikace, že někdo v party hraje hru, je možné přímo se k takové hře přidat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru