Rozhovor o Ulož.to s právními experty

Jak funguje, je to legální, mohou se majitelé práv bránit a kde končí peníze za kredity?

Zdroj: koláž, Vortex
12. 5. 2022

Není to jen Polda 7. Tato poslední kauza ale opět vzbudila diskuzi, jak je to vlastně s nelegálním obsahem, piráty a sdílením či stahováním takového obsahu. A co je legální a co už ne? Ulož.to se u nás stalo v podstatě synonymem pro snadno dostupné nelegální hry, hudbu, filmy, seriály, ale i knihy, které nahrávají samotní uživatelé. Zbavuje se tím ale provozovatel veškeré odpovědnosti?

Na tyto i další otázky jsem se chtěl zeptat právě zástupců Ulož.to. I když přirozeně nejde o jedinou podobnou službu, je tou největší a nejznámější u nás, kterou využívají i lidé, kteří si s internetem příliš netykají. Je ovšem také tou nejviditelnější, která na první pohled nepůsobí jako nějaká temná pirátská zátoka, ale seriózní byznys. Zástupce Ulož.to nepřijal naše pozvání k rozhovoru ani nezodpověděl relevantním způsobem žádnou naši otázku. Reagoval tak, že to působilo, že mlčení okolo zjevného problému je to, co serveru vyhovuje.

Obrátili jsme se proto na dva experty. Pozvání k rozhovoru přijali advokáti Jaroslav Menčík z MAVERICKS a Rudolf Leška z kanceláře ŠTAIDL – LEŠKA, kteří jsou oba v této problematice zběhlí. Podívejte se na video.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru