Rod Fergusson střídá Gears of War za Diablo

Vůdčí osobnost studia The Coalition odchází do Blizzardu. S Gears byl od samého začátku

6. 2. 2020

Rod Fergusson, který ve studiu The Coalition vedl Gears of War, odchází do Blizzardu. Zde nebude mít na starost nic menšího než značku Diablo. K proslulému týmu se připojí v březnu. Na Twitteru Fergusson připomněl, že se ságou Gears of War strávil víc než 15 let. Nejprve v Epicu po boku jejího stvořitele, kterým byl Cliff Bleszinski, a posléze v kanadském studiu The Coalition, které se o Gears stará od roku 2014, kdy značku získal Microsoft. Pod jeho křídly vznikla nejprve ultimátní edice prvního dílu a pak čtyřka a pětka.

Podle Fergussona přišel čas na nové dobrodružství. Nemůže se prý dočkat, až si všichni zahrají novou strategii Gears Tactics, a značku podle svých slov nechává ve skvělých rukou. Bylo pro něj ctí pracovat po boku skvělých kolegů v The Coalition a Xboxu a zdá se, že rozhodnutí opustit Gears of War pro něj bylo mimořádně těžké.

K Blizzardu se Fergusson připojuje v relativně náročném období, kdy společnost čelí opakovaně znační kritice. Nicméně osobnost jeho formátu může být pro studio opravdovou posilou. V minulosti se mu povedlo fanoušky Gears of War přesvědčit, že série může vzkvétat nadále i pod novým vedením a bez Epicu. Ani to nebyl snadný úkol.

Kanaďan Rod Fergusson se připojil prvně k Microsoftu už v polovině devadesátých let a podílel se na Train Simulatoru. Od roku 2005 dělal v Epicu, kde vydržel až do roku 2012. Jeho další relativně krátkou zastávkou bylo studio Irrational Games. K týmu se připojil během dokončování BioShock Infinite. Pod záštitou 2K Games se ještě zúčastnil rozjedu studia Hangar 13 (Mafia III), ale brzy společnost opustil. Od roku 2014 pak znovu dělal na Gears, ale už v týmu The Coalition, který do té doby fungoval pod názvem Black Tusk Studios.

Fergusson je už druhou velkou osobností, která tento týden oznámila, že opustí mateřské studio. Včera jsme vás informovali, že z Rockstar Games odchází spoluzakladatel Dan Houser.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru