Rockstar vytvoří z Red Dead Online roleplay hru

Rockstar vytvoří z Red Dead Online roleplay hru

V letním updatu přijde možnost zvolit si jedno ze tří povolání. Na výběr bude i lovec hlav

2. 8. 2019

Pozornost vývojářů z Rockstaru se v uplynulých dvou týdnech zcela po právu soustředila výhradně na nově otevřené kasino v GTA Online. Bez ohledu na to, že si v něm nemohou hazardní hry užít hráči z řady zemí, a to včetně České republiky, zaznamenali vývojáři nečekanou vlnu zájmu, která se podle Hollywood Reporter vyrovnala rekordům z doby vydání původního GTA 5 v roce 2013. Nicméně teď, když už všechno běží a v rámci podporovaných zemí funguje, mohou se vývojáři z Rockstaru konečně věnovat i Red Dead Online a nutno uznat, že ani na tomto poli nikterak nezahálí. Usuzujeme tak na základě dnešního informačního updatu, odkrývajícího detaily o masivní letní aktualizaci, která chce vybudovat nové základy pro budoucí fungování Red Dead Online. Stavebními kameny se mají stát specifické role, do kterých se hráči vžijí a budou plnit úkoly z těchto rolí vycházející. Pokud vám tento nápad připadá povědomý, pak se není čemu divit – zmiňované GTA Online v poslední době ožilo právě díky privátním roleplay serverům, na kterých se z hráčů stávají policisté, zloději, kurýři, realitní makléři nebo doktoři. Něco podobného se proto snaží Rockstar přenést i na divoký západ, ovšem nyní zcela oficiálně a jako přímou součást Red Dead Online.

Slibovaný letní update by měl být dostupný v průběhu srpna, a ačkoliv vývojáři nemluví o žádných dalších plánech, umíme si představit, že trojice představených povolání je pouze začátek. Na každý pád, těšit se můžete v první vlně na lovce odměn, obchodníka a hledače pokladů s tím, že není nutné upisovat se vždy jen jedné roli. Podle vývojářů budete moci mezi povoláními přepínat a posouvat se v jejich vývoji rovnoměrně, nikdo vám ale nebude bránit, budete-li se chtít plně věnovat jenom jednomu z nich. Co se konkrétního popisu týče, základ činností byste asi dokázali odhadnout sami, přesto má každá role svá zajímavá specifika a vysloveně láká k vyzkoušení.

Pokud vám ani jeden přístup nevoní, hledač pokladů na základě popisu zní jako zlatá střední cesta, kde vás čeká přiměřené riziko a odměna v podobě vzácných předmětů.

Co se týče lovce odměn, jde pochopitelně o akční roli, ve které se z vás jednoduše stane prodloužená ruka zákona. Budete nahánět psance, a to včetně hráčů, na které je vypsána nějaká odměna. Samozřejmě nemusíte vždy přistoupit k radikálnímu řešení a nebožáka poslat rovnou do věčných lovišť, ale ani tady by vám hra neměla bránit – s vědomím možných následků – vynucovat zákon olovem. Role obchodník naproti tomu nabídne veskrze klidné zaměstnání, v rámci kterého si budete moci otevřít svůj vlastní obchod a postupně rozšiřovat kemp o další sortiment, včetně zbraní, kožešin či jídla. Pokud vám ale ani jeden přístup nevoní, hledač pokladů na základě popisu zní jako zlatá střední cesta, kde vás čeká přiměřené riziko a odměna v podobě vzácných předmětů a výbavy, jako je vylepšený dalekohled a dokonce i detektor kovu.

Kromě povolání pak letní update pro Red Dead Online přinese vylepšení stran ovládání a odezvy, zejména během akčnějších pasáží, byť se nemluví o vysloveném předělání celého ovládacího schématu. Je nicméně příjemné, že vývojáři poslouchají komunitu a jsou ochotní kritizované součásti hry opravovat, nebo alespoň vylepšovat, což se vedle ovládání týká třeba i nedostatku lootu, což by mělo být v updatu rovněž vyřešeno. Poslední slíbenou věcí pak je i reset vzhledu postavy, když by vás přešla chuť hrát za zrzavou stařešinu a chtěli byste ve hře aspoň na chvíli vypadat zase jako lidé.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru