Rockstar se omlouvá za stav remasterů GTA

Již brzy dorazí příslušná vylepšení. Do prodeje se vrací původní verze všech tří dílů

Zdroj: Rockstar Games
19. 11. 2021

Vývojáři z Rockstaru vydali před krátkou chvílí na svých stránkách vyjádření k neuspokojivému stavu remasterované trilogie Grand Theft Auto. Od vydání, kterému nepředcházela v podstatě žádná plnohodnotná ukázka, ani možnost médií recenzovat v předstihu, se nemluví v podstatě o ničem jiném, nežli o neodpovídajícím technickém stavu a ztrátě reputace Rockstaru. I proto se vývojáři hluboce omlouvají všem fanouškům, slibují nápravu a hlavně vrací do prodeje původní verze všech tří zahrnutých her, jak jsme předpovídali. K nim se navíc majitelé remasterů dostanou zcela zdarma.

„Rádi bychom vás informovali o neočekávaných technických problémech, které se objevily v souvislosti s GTA: The Trilogy – The Definitive Edition,“ uvádí svůj vzkaz fanouškům autoři série, nikoliv však samotných remasterů. Ty mají na svědomí lidé ze studia Grove Street Games, kteří budou mít v nadcházejících týdnech a měsících nepochybně plné ruce práce s opravováním všech chyb. „Nejprve se chceme upřímně omluvit všem, kteří se při hraní těchto her setkali s problémy,“ říkají lidé z Rockstaru a připomínají význam série, kterou rozhodně nechtěli nepovedenými remastery pošlapat.

„Aktualizované verze těchto klasik nebyly uvedeny na trh ve stavu, který by odpovídal našim vlastním standardům nebo standardům, které naši fanoušci očekávají,“ dodávají vývojáři. Aby zmírnili zklamání mnoha hráčů, slibují průběžné aktualizace a vylepšování všech tří her, aby se dostaly na očekávanou úroveň s tím, že první vlna patchů dorazí již brzy. Zmiňují ale také, že nebudou akceptovat výhružky a obtěžování vůči členům vývojářských týmů a požádali komunitu, aby vedla zdvořilou diskuzi, ze které může vzejít něco hodnotného.

„Přestože jedním z cílů Definitivních edic bylo umožnit hráčům užívat si tyto hry na moderních platformách po mnoho dalších let, chápeme také, že někteří z vás by si rádi zakoupili i předchozí klasické verze,“ přidávají zástupci Rockstaru a činí krok, po kterém hráči volali snad ještě před uvedením remasterů. Již brzy proto budou do oficiálního obchodu na stránkách Rockstaru přidány původní verze všech tří vylepšených her, které navíc budou dostupné majitelům remasterů zcela zdarma. Stačí si kolekci pořídit do 30. června 2022 a GTA III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas automaticky přibude do knihovny každému majiteli.

„Ještě jednou bychom chtěli všem poděkovat za trpělivost a pochopení, zatímco budeme pracovat na těchto aktualizacích, abychom zajistili, že tyto hry budou splňovat oprávněně vysoké nároky všech,“ uzavírají pak vývojáři strategicky před víkendem. Jde o první souvislejší vyjádření, které potvrzuje, že Rockstar situaci podcenil, stejně jako že se očekávaným hitům letošní sezóny příliš nedaří.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím