Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Rockstar se omlouvá za stav PC verze RDR 2

Rockstar se omlouvá za stav PC verze RDR 2

Vývojáři přiznávají technické problémy a obratem opravují nejvážnější bugy a trhání hry

15. 11. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Ruku na srdce, start PC verze Red Dead Redemption 2 byl sice vytouženou událostí mnoha hráčů, ani náhodou ale neproběhl k jejich všeobecné spokojenosti. Chybná autorizace zakoupené hry v launcheru, zamrzání hry, pády do Windows, obecně slabý výkon i na silných strojích a hlavně nepochopitelné trhání hry zejména na kartách od Nvidia. To jsou nejčastější problémy, kvůli kterým si hráči v diskuzích nebrali příliš servítky, bez ohledu na kvalitu Red Dead Redemption 2 a porci zábavy, kterou tahle westernová jízda nabízí. Vývojáři z Rockstaru vůči tomu ale samozřejmě nejsou slepí a v blogovém příspěvku se hráčům za vzniklé nepříjemnosti omluvili. Od slov ale rychle přešli k činům a včera večer prostřednictvím velkého patche hru značným způsobem vylepšili.

„Celý minulý týden jsme pracovali tak rychle, jak dokážeme, abychom odstranili nejvážnější problémy, které postihly uvedení Red Dead Redemption 2 na PC. Výsledkem je […] vydání oprav pro Rockstar Games Launcher i hru samotnou. Všem se za dočasné nepohodlí při hraní omlouváme – je v našem zájmu, abyste si užili Red Dead Redemption 2 na PC v takovém stavu, ve kterém jsme jej pro vás připravili,“ zní vyjádření vývojářů. V blogu ještě uvádí odkaz na stránky podpory, kde by hráči měli najít odpovědi na nejpalčivější technické dotazy, ve skutečnosti se ale na této konkrétní stránce nachází jen možné vyřešení problému se spuštěním hry pomocí obecných rad a doporučení.

Relevantní k případu vadného stavu PC verze Red Dead Redemption 2 je launch GTA IV, kvůli kterému hráči žádali lynčování Rockstaru, nebo alespoň veřejnou a pokornou omluvu.

Mnohem efektivněji si však vývojáři počínali včera, tedy den po zveřejnění citované omluvy, když konečně vydali patch na verzi 1.14, který problémy řeší doopravdy. Podobně jako v případě nedávno popisovaných oprav pro Ghost Recon Breakpoint je i výpis patche pro RDR 2 poměrně výživný a k radosti hráčů zahrnuje také návod, jak obejít zmiňovaný problém s kartami od Nvidia. V tomhle konkrétním případě je nutné ke spouštěcímu souboru přidat parametr „cpuLoadRebalancing“, který optimalizuje zátěž jednotlivých jader procesoru, což by mělo mít následně pozitivní dopad na grafickou kartu. Také zbytek oprav je čistě technického rázu a zaměřuje se i na vyslovené banality, jako pád hry při alt-tabnutí do Windows a zpět.

Jako připomínku toho, že si Rockstar neprochází podobnou situací poprvé, pro vás máme z dnešního pohledu již poměrně veselý článek o spuštění GTA Online, tedy multiplayerové části dosud posledního dílu série Grand Theft Auto. Jak si možná vzpomínáte, GTA Online bylo spuštěno až o několik týdnu poté, co do obchodů zavítalo GTA V a jeho launch byl jedním slovem tragický. Ke hře se nešlo připojit, pokud se už hráči do online světa dostali, nebyli schopní sejít se v jedné instanci, mise končily v polovině chybovými hláškami a spoustu dalších radostí, které se zejména s konzolovou verzí táhly ještě několik let poté. Relevantnější k případu vadného stavu PC verze Red Dead Redemption 2 je ale spíše launch GTA IV, kvůli kterému hráči žádali lynčování Rockstaru, nebo alespoň veřejnou a pokornou omluvu. Zabrousit můžete například do tohoto vlákna diskuze na webu GTAforums, kde si hráči stěžují například na dvouhodinovou instalaci, nutnost pustit do počítače tehdy populární ochranu proti kopírování SecuROM, registraci do Social Clubu a na zcela tristní optimalizaci ve hře. Jo jo, dříve nevycházely jen skvělé hry, opravdu ne…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru