Grand Theft Auto V, Rockstar Games, Rockstar nechce jít cestou jednoduchých portů svých her

Rockstar nechce jít cestou jednoduchých portů svých her

Očekávaná kvalita vyžaduje víc úsilí. Otázkám na remastery GTA se vydavatel vyhýbá

Zdroj: Rockstar
4. 3. 2021
Název: Grand Theft Auto V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 9. 2013

Na několik dní starou zprávu o možném odkladu next-gen verze GTA V navazuje vystoupení prezidenta Take-Two Strausse Zelnicka na konferenci Morgan Stanley Technology. V rozpravě s novináři podle Video Games Chronicle padlo několik dotazů nejen stran dosud posledního dílu zmiňované série, ale také na konto remasterů a strategie vývojářů z Rockstaru. Vzhledem k tomu, že GTA V vstoupí už na třetí konzolovou generaci, existují hráči, kteří se i vinou nízkého věku vůbec nemuseli dostat k předchozím dílům, a proto jsou úvahy nad opětovným vydáním starších dílů na místě. Podle Zelnicka to ale není tak jednoduché, jak se může s ohledem na jiné vývojáře či vydavatele zdát a jeho vyjádření nenaznačuje nic konkrétního. Vše prý zůstává v gesci Rockstaru a jedině oni mohou potenciálně činit nějaké další kroky.

„Remasterování [starších her] bylo vždy součástí naší strategie. Přistupujeme k tomu ale jinak než naše konkurence – nesnažíme se jen portovat naše hry [na další platformy], ale dáváme si záležet, abychom [na předělávkách] odvedli co nejlepší práci vstříc změnám pro další vydání s respektem k technologii, na níž hru uvádíme,“ vysvětluje Zelnick. Naráží tím i na změny, se kterými přišla PS4/Xbox One verze GTA V, která v porovnání s předchozí generací nabídla nejen vylepšenou grafiku vozidel či zbraní, ale uvedla také úplně nový first person režim nebo zvýšila počet souběžně hrajících hráčů v jedné instanci na 30. I proto se prezident Take-Two domnívá, že se jejich remasterům tak daří a je zřejmé, že v tomto duchu hodlají pokračovat i do budoucna.

I s přihlédnutím k dalším akcím, na nichž Rockstar spolupracuje se značkou PlayStation, je tak nanejvýš pravděpodobné, že i vylepšenou verzi původní hry bude provázet dosud nespecifikované exkluzivní partnerství časového charakteru.

Týkat by se to mělo i plánované next-gen verze GTA V, která by měla být vylepšená nejen po grafické, ale i technologické stránce, ať už ji budete hrát na PS5, nebo na Xboxu Series. O druhé zmiňované konzoli nicméně nechtějí vývojáři z Rockstaru otevřeně mluvit a například v oficiální tiskové zprávě z června loňského roku sice v titulku uvádí, že hra míří na „nové konzole“, ale v textu je pro příklad vybrána jen platformy Sony. I s přihlédnutím k dalším akcím, na nichž Rockstar spolupracuje se značkou PlayStation, je tak nanejvýš pravděpodobné, že i vylepšenou verzi původní hry bude provázet dosud nespecifikované exkluzivní partnerství časového charakteru, po kterém by hra měla být uvolněna dál. „Pochopitelně jsem přesvědčený, že se Rockstar postará o skvělý zážitek, což by jednoduchý port zaručit nedokázal,“ uzavírá toto téma Zelnick.

Co se týče obdobně vylepšených předchozích dílů, šéf Take-Two v podstatě jen zopakoval to, co už zaznělo v průběhu února během zveřejňování finančních výsledků za další uplynulé čtvrtletí. Tehdy Strauss Zelnick odpověděl, že dotazy tohoto typu jsou povzbuzující a na místě, dál se k nim ale nechtěl vyjadřovat a stejné stanovisko zachoval i na probírané konferenci. „Rockstar žádný nový titul neoznámil, a pokud k tomu má dojít, budou to zase oni, kdo oznámení učiní. S tímto se musíte spokojit, ode mně se bohužel ničeho dalšího nedočkáte,“ řekl Zelnick. Otázkou pak samozřejmě zůstává, nakolik by bylo možné začlenit náročnější přípravu remasteru předchozích her série vedle vývoje dalšího pokračování, což může být faktor, který podobné úvahy stopne z kapacitních důvodů. Už mnohokrát ale Rockstar dokázal – i když často za cenu tvrdých pracovních podmínek – že umí zázraky, takže se necháme překvapit a ve smyslu bombastických oznámení zůstáváme raději nohama na zemi.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru