Orcs Must Die! 3

Robot Entertainment oživují značku Orcs Must Die!

Tým přežil vlastní smrt a ve spolupráci s Googlem chystá návrat humorné série

Zdroj: Robot Entertainment
22. 8. 2019

Po letošním krachu projektu Orcs Must Die! Unchained a po vypnutí serverů hry se mohlo zdát, že se známou značkou tower defense titulů i s týmem Robot entertainment může být brzy konec, nicméně nová prezentace titulů oznámených pro Google Stadii odhalila opak. Příští rok na trh dorazí Orcs Must Die! 3, nicméně fanouškům série se při oznámení mohl zatajit dech – zástupci Googlu totiž hru prezentovali jako exkluzivitu pro Stadii. Jenže situace nakonec až tak horká nebude.

V příspěvku na Redditu popisuje CEO Patrick Hudson nedávnou těžkou situaci týmu. Ten po prudkém růstu až na 100 zaměstnanců narazil na své limity a po krachu F2P titulu Orcs Must Die! Unchained přišel nutný pád. Tým byl následně zredukován zhruba na čtvrtinu a ani tehdy stále nebylo jisté, zda jej ještě čeká nějaká budoucnost. V ten moment přišla jednání se společností Google a tento internetový gigant nabídl společně se Stadií pomocnou ruku a možnost renovace značky. Odtud také pramení slova o exkluzivitě, nicméně právě z citovaného příspěvku hlavy týmu vyplývá, že dohoda je to pouze časově omezená: „Až Orcs Must Die! 3 na jaře příštího roku vyjde, bude to časová exkluzivita pro Stadii. O dalších platformách řekneme něco více v budoucnosti.“

Co se náplně pokračování týče, tak autoři slibují na příští rok plnohodnotný návrat k žánru tower defense her a k tomu, co ostatně s prvním dílem načali již v říjnu 2011. Výpočetní výkon moderního hardwaru a potažmo servery Googlu vývojářům ale propůjčují podstatně více možností, díky čemuž bude hra větší než kdykoli předtím. To v praxi znamená, že na hráči nastražené pasti, kouzla a další smrtící vychytávky bude moci v každé z vln napochodovat klidně až pět stovek nepřátel.

Takové ambice samozřejmě potřebují zázemí v podobě početného týmu. A právě díky spojení sil s Googlem se tým Robot Entertainment opětovně alespoň trochu rozrůstá a studio dnes už zaměstnává něco málo přes tři desítky lidí. Ti pracují na dvou projektech naráz. Tím prvním je právě třetí díl Orcs Must Die! a druhá část týmu spolupracuje se Sony na ReadySet Heroes. Vývoj Orcs Must Die! 3 je přitom pro studio jednodušší v tom, že pro část prací využívají outsourcingu a zvolený Unreal Engine 4 jim umožňuje recyklování části materiálu z předchozích titulů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru