Colossal Cave 3D Adventure, Roberta a Ken Williamsovi dělají novou hru

Roberta a Ken Williamsovi dělají novou hru

Zakladatelé společnosti Sierra se vracejí z důchodu. Už půl roku pracují na novém titulu

Zdroj: Sierra
31. 5. 2021
Název: Colossal Cave 3D Adventure Vývojář: Platformy: , , Žánr:

Space Quest Historian přinesl na svém YouTube kanálu překvapivou zprávu. Roberta a Ken Williamsovi, kteří v roce 1979 založili společnost Sierra, pracují na nové hře. I když se původně doslechl zprávu od zdroje, kterému příliš nevěřil, Space Quest Historian kontaktoval samotného Kena Williamse a ten mu informaci potvrdil. Dlouho se přitom i podle jejich prohlášení zdálo, že se do herního průmyslu nemají zájem se vrátit.

Když je podle Kena hra zábavná, nakonec je to to jediné, na čem skutečně záleží. A může prý říct, že jejich novinka bude zábavná.

Na nějakém tajném titulu podle překvapivého zjištění pracují přibližně půl roku. Víc toho ovšem zatím nejsou připraveni říct. To se má však brzy změnit. Za měsíc až dva se máme dozvědět další podrobnosti. Momentálně si tak máme vystačit s informací, že nějaká hra existuje a pracuje se na ní. Autoři přitom mohou být dál, než se z náznaků zdá. V červenci nebo srpnu chtějí nabírat betatestery s tím, že by titul mohl vyjít do konce roku. Což ovšem naznačuje spíš nějaký menší projekt. Možná pro mobily, nějaká logická hra, možná nějaký remake starší hry…

Podle Kena Williamse jde v každém případě o singleplayer. Původně chtěl udělat něco pro více hráčů, ale věří v postupný rozvoj, a tak si přáli začít s něčím jednodušším, potvrzuje Williams výše uvedený předpoklad. Až v dalším projektu by se podle něj pustili do něčeho složitějšího. Připouští proto, že by někteří lidé mohli být zklamaní. Když je ale podle Kena hra zábavná, nakonec je to to jediné, na čem skutečně záleží. A může prý říct, že jejich novinka bude zábavná.

Důvod, proč dosud drželi projekt pod pokličkou, je skutečnost, že chtěl mít Williams možnost projekt kdykoli zrušit. Nebyl si jistý, zda je možné udělat dobrou hru s malým týmem. Ale k vlastnímu překvapení zjistil, že dělají pěkné pokroky. Líbí se mu, co dělají, a proto může s jistotou už říct, že z toho něco bude. Ken Williams projekt vede a dělá na něm jako programátor. Roberta mu dává vizuální styl a myšlenku. A přesto co padlo, je to prý něco v duchu Sierrry.

Jak už bylo řečeno, společnost Sierra vnikla v roce 1979 a založili ji Roberta a Ken Williamsovi. Šlo o průkopníky grafických adventur a znát určitě budete série Sierry jako King’s Quest, Space Quest, Police Quest, Gabriel Knight nebo Leisure Suit Larry. Tato manželská dvojice patřila mezi nejvlivnější osobnosti videoher své doby a jedny z prvních ikon. Jsou také držiteli mnoha ocenění. Tuto profesi ale víceméně opustili už v devadesátých letech a nezdálo se, že by se k tomuto řemeslu někdy měli znovu vrátit. Zázraky se zřejmě dějí…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru