Rise of the Triad se po remaku dočká remasteru

Hra původně zamýšlená jako pokračování akce Wolfenstein 3D se příští rok vrátí

Zdroj: 3D Realms
7. 9. 2020

Společnost 3D Realms oznámila, že znovu uvede na trh first person akci Rise of the Triad v remasterované verzi. Vyjde na PC, PS4, Xbox One i Switch. Novinka byla oznámena během uplynulého víkendu na akci Realms Deep 2020, která byla primárně věnovaná retro střílečkám.

Vylepšení verze přinese podporu pro širokoúhlé displeje, modernizovaný multiplayer a na PC také mouselook. Není však příliš jasné, zda i grafika hry nějak výrazně prokoukne. Rise of the Triad by se měl obnovené premiéry dočkat začátkem příštího roku. Neformální oznámení podtrhuje velmi neformální video, v němž se sice objeví Rise of the Triad na Switchi, ale zřejmě ne tak, jak byste čekali. Na comebacku se kromě 3D Realms podílí i Destructive Creations a Apogee Software.

Jeden z jejích hlavních autorů Scott Miller věřil, že se id Software rozhodli pokračování Wolfensteina 3D zbavit, aby titul zbytečně neodpoutával pozornost od jejich vlastní hry Doom.

Původní hra vyšla v roce 1995 a už před 10 lety se objevil port pro iOS. V roce 2013 pak vyšel stejnojmenný remake od studia Interceptor Entertainment. Zajímavé tak je, že remaster dorazí na trh až po vydání kompletně přepracované verze. Originál měl pět unikátních postav a původně se mělo jednat o nástupce akce Wolfenstein 3D. Hru ostatní pohání vylepšený engine z této klasiky od id Software.

Nakonec se ale musela hra většiny návazností na Wolfenstein 3D zbavit. Jeden z jejích hlavních autorů Scott Miller věřil, že se tak id Software rozhodli, aby titul zbytečně neodpoutával pozornost od jejich vlastní hry Doom. Nakonec se z Rise of the Triad po přepracování vyklubala samostatná hra, která přišla i s několika technologickými prvky, které v Wolfovi nebyly možné.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru