Rise of the Triad: Ludicrous Edition, Apogee, New Blood Interactive, Rise of the Triad se po remaku dočká remasteru

Rise of the Triad se po remaku dočká remasteru

Hra původně zamýšlená jako pokračování akce Wolfenstein 3D se příští rok vrátí

Zdroj: 3D Realms
7. 9. 2020

Společnost 3D Realms oznámila, že znovu uvede na trh first person akci Rise of the Triad v remasterované verzi. Vyjde na PC, PS4, Xbox One i Switch. Novinka byla oznámena během uplynulého víkendu na akci Realms Deep 2020, která byla primárně věnovaná retro střílečkám.

Vylepšení verze přinese podporu pro širokoúhlé displeje, modernizovaný multiplayer a na PC také mouselook. Není však příliš jasné, zda i grafika hry nějak výrazně prokoukne. Rise of the Triad by se měl obnovené premiéry dočkat začátkem příštího roku. Neformální oznámení podtrhuje velmi neformální video, v němž se sice objeví Rise of the Triad na Switchi, ale zřejmě ne tak, jak byste čekali. Na comebacku se kromě 3D Realms podílí i Destructive Creations a Apogee Software.

Jeden z jejích hlavních autorů Scott Miller věřil, že se id Software rozhodli pokračování Wolfensteina 3D zbavit, aby titul zbytečně neodpoutával pozornost od jejich vlastní hry Doom.

Původní hra vyšla v roce 1995 a už před 10 lety se objevil port pro iOS. V roce 2013 pak vyšel stejnojmenný remake od studia Interceptor Entertainment. Zajímavé tak je, že remaster dorazí na trh až po vydání kompletně přepracované verze. Originál měl pět unikátních postav a původně se mělo jednat o nástupce akce Wolfenstein 3D. Hru ostatní pohání vylepšený engine z této klasiky od id Software.

Nakonec se ale musela hra většiny návazností na Wolfenstein 3D zbavit. Jeden z jejích hlavních autorů Scott Miller věřil, že se tak id Software rozhodli, aby titul zbytečně neodpoutával pozornost od jejich vlastní hry Doom. Nakonec se z Rise of the Triad po přepracování vyklubala samostatná hra, která přišla i s několika technologickými prvky, které v Wolfovi nebyly možné.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru