Rise of the Ronin je další slibná samurajská hra

Pracují na ní autoři Nioh. Zasadili ji ovšem do doby, kdy slavná éra samurajů končila

Zdroj: Koei Tecmo
14. 9. 2022
Název hry: Rise of the Ronin Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Jednou z nejzajímavějších her, které se objevily na včerejším State of Play, byla novinka od vývojářů ze studia Team Ninja. Autoři mnoha známých her jako Nioh, Ninja Gaiden, Dead or Alive nebo chystaného Wo Long: Fallen Dynasty představili akční RPG Rise of the Ronin. Na první pohled připomene například Ghost of Tsushima, zasazením do Japonska a množstvím katan na scéně se však nenechte zmást. Team Ninja chce hráčům představit i jiné nežli feudální období a vezme hráče na konec 19. století, kdy éra samurajů končila. „Je nám nesmírnou ctí představit vám naše nejnovější akční RPG, které vás vezme na epickou a nespoutanou cestu na úsvitu nové éry v Japonsku,“ napsali vývojáři po prezentaci na blogu PlayStationu. Prozradili, že na hře pracují už sedm let a momentálně jej považují za největší, na kterém kdy pracovali.

Jak už naznačil první trailer, hra Rise of the Ronin je zaměřená převážně na souboj, chce ovšem nabídnout i dostatek prostoru k prozkoumávání, v rámci kterého vsadili lidé z Team Ninja na koncept otevřeného světa. Pohybovat se budeme na konci přibližně 300letého období Edo, kdy Japonsko čelí velmi těžkým časům, ať už kvůli útlaku ze strany svých vládců, novým nemocem, nebo samozřejmě občanské válce mezi šogunátem Tokugawa a frakcemi, které se jej snaží svrhnout. V době absolutního chaosu na sebe hráč vezme roli válečníka bez pána – rónina – a pokusí se ovlivnit nadcházející revoluci. „Jedná se bezpochyby o dosud nejambicióznější a nejnáročnější projekt studia Team Ninja. Přesto spoléháme na naše zkušenosti s tvorbou samurajských a akčních her s nindži,“ dodali vývojáři.

Kromě souboje na blízko, kde přirozeně nebude chybět katana či nejrůznější dýky, počítají vývojáři s využitím palných zbraní. Ačkoliv mohou působit nepatřičně, právě v době, kdy stálo Japonsko na jedné ze svých nejvýznamnějších dějepisných křižovatek, ke střetům tradičně vypadajících samurajů a vojáků s puškami skutečně docházelo. Hlavní hrdina Rise of the Ronin ale přeci jen zbraně ze Západu využívá po svém a rozhodně neváhá sáhnout po nich i v případě, kdy je protivník velmi blízko. Dochází tak k poměrně efektním situacím, jako je zásah bajonetem a následný výstřel z bezprostřední blízkosti. Trailer nicméně odhalil také jízdu na koni, speciální ptačí kluzák a samozřejmě poodkryl výraznou stylizaci, v níž se Rise of the Ronin opět připodobňuje ke zmiňovanému Ghost of Tsushima od vývojářů ze studia Sucker Punch.

Neplést s hrou, na které Koei Tecmo spolupracuje s EA

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Rise of the Ronin je hrou, o které se mluvilo v souvislosti s Koei Tecmo ještě před State of Play, není tomu tak. Abyste byli v obraze - objevila se zpráva, že japonský vydavatel spolupracuje s Electronic Arts na hře zasazené do období feudálního Japonska, takže už v tomto bodě panuje rozpor. Zároveň také zaznělo, že na hře pracuje studio Omega Force, tedy dceřinná společnost Koei Tecmo a hlavně má jít o variaci na Monster Hunter od Capcomu, což Rise of the Ronin neslibuje. Věříme, že v tom máte jasno, opakování je ale matkou moudrosti. Však víte...

Co se týče vydání, na hru si budeme muset počkat nejméně do roku 2024, bližší termín ale vývojáři neuvedli. Hra je rovněž aktuálně považována za konzolovou exkluzivitu pro PlayStation 5, to ovšem nevylučuje vydání na PC a později i dalších konzolích.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru