League of Legends MMO, Riot Games, Riot Games dělají MMO ze světa League of Legends

Riot Games dělají MMO ze světa League of Legends

K důležitému oznámení došlo jen tak mimochodem na Twitteru. Může jít o velkou událost

Zdroj: Riot Games
18. 12. 2020
Název: League of Legends MMO Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Společnost Riot Games oznámila, že pracuje na MMO ze světa League of Legends. Obešlo se to přitom bez velkých fanfár a vyplynulo to víceméně z konverzace na Twitteru. Viceprezident studia Greg Street prohlásil, že je to něco, po čem spousta fanoušků už dlouho volala. Pro magazín Polygon pak zástupce Riot Games potvrdil, že půjde o MMORPG. Titul bude samozřejmě zasazen do světa Runeterra.

I magazínu PC Gamer PR oddělení Riot Games napsalo jen, že tento tweet je v tuto chvíli jediným oficiálním komentářem. Momentálně bohužel víc nevíme. Nemáme k dispozici žádné podrobnosti, trailer ani obrázky. Jde o docela netypický způsob, jak něco tak zásadního oznámit vzhledem k tomu, o jakou událost by se mohlo v budoucnu jednat. Komunita žádala toto MMO velmi hlasitě.

Samotný Greg Street dříve pracoval ve studiu Blizzard jako lead systems designer World of Warcraft, není tudíž na tomto poli žádným nováčkem. Není to samozřejmě poprvé, kdy se o onlinovce ze světa League of Legends mluví. Už v roce 2018 se spoluzakladatel Riot Games Marc Merrill fanoušků ptal, zda by měli udělat MMO.

Marc Merrill ale shodou okolností v přesně rok starém videu také prohlásil, že že by sice rád udělal MMO, ale pokud by se do toho pustili, bylo by to běh na dlouhou trať. Zdůraznil, že vydat MMO obnáší spoustu práce a je to velmi náročné, pokud se to má udělat správně.

Riot Games už dávno nejsou společností jedné hry. Kromě League of Legends mají na kontě i tituly Teamfight Tactics, Legends of Runeterra nebo Valorant. Několik dalších her přitom chystají. Mezi nimi například Ruined King: A League of Legends Story nebo bojovku s pracovním označením Project L. Studio Riot Games bylo založeno v roce 2006, má centrálu v Los Angeles a 24 poboček po celém světě. Firma zaměstnává přibližně 2500 lidí a dnes ji vlastní čínský Tencent.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru