Call of Duty: Warzone, Activision, Ricochet je novou zbraní proti cheaterům v Call of Duty

Ricochet je novou zbraní proti cheaterům v Call of Duty

Anti-cheatovací systém sahá až do jádra operačního systému. Hráčům, zdá se, nevadí

Zdroj: Activision
14. 10. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Nekonečný boj proti hráčům Call of Duty, kteří nejsou ochotní přijmout porážku a musí si v zápasech pomáhat prostřednictvím cheatů, vstupuje do nové kapitoly. Vývojáři série odhalili nový systém, který má chránit Warzone a později také připravované Call of Duty: Vanguard. Jmenuje se Ricochet a podobně jako jiný Vanguard, tedy anti-cheat Valorantu, případně hojně využívaný Easy Anti-Cheat, vstupuje až do jádra operačního systému – kernelu – a osvojuje si možnost spravovat všechny běžící procesy, resp. přistupovat přímo k procesoru či operační paměti. Zdánlivě kontroverzní přístup Activisionu a týmů, které se o Call of Duty starají, ale protentokrát nechal většinu hráčů v klidu, čímž dochází k nepřímému potvrzení, že nelibost vyvolaná nepoctivými hráči je už opravdu vysoká a fanoušci přijmou jakékoliv opatření, které by pomohlo nepříznivou situaci vylepšit.

„Podvádění ve Call of Duty je frustrující pro hráče, vývojáře i celou komunitu,“ začínají vývojáři dlouhý blogový příspěvek, který popisuje fungování Ricochetu. „Naše týmy už udělaly velký pokrok v boji proti tomuto přetrvávajícímu problému, který se týká mnoha hráčů, víme ale, že je třeba udělat ještě víc,“ dodávají pak vývojáři a představují dílčí součásti nového systému. Jde o kombinaci nástrojů na straně serveru, starající se o identifikaci podvádění, a zmiňovaného ovladače jádra operačního systému, který bude detekovat nežádoucí software a zbraňovat v jeho spouštění. Do Call of Duty: Warzone dorazí s aktualizací Pacific v průběhu letošního roku a po otestování bude nasazen také do multiplayerové části Vanguardu. Jak je z informací od vývojářů zřejmé, při snaze odstavit podvodníky od Call of Duty se zaměřili zejména na PC – na konzolích se do kernelu systému vstupovat nebude – vysvětlují ale, že pokud hráči na konzolích využívají cross-play právě s PCčkáři, logicky budou těžit ze všech nabízených benefitů.

Co se týče možné kontroverze, kterou podobné systémy v minulosti vyvolaly, u Ricochetu se vesměs neobjevují. Ačkoliv uplynulo od oznámení teprve několik hodin, žádné petice se nepodepisují a vývojáři nemusí číst příliv nenávistných komentářů, jako tomu bylo v případě Riot Games a hry Valorant. Právě z cestičky, kterou anti-cheatovací systém Vanguard vyšlapal, teď zřejmě těží Activision, když hráči zřejmě pochopili, že k narušení jejich bezpečí a soukromí nedochází. V případě Activisionu navíc mizí také čínská skepse, kterou je společnost Riot Games – vlastněná čínskou společností Tencent – značně zatížená. A aby bylo přijetí ještě pozitivnější, Activision slíbil, že Ricochet se bude spouštět jen při hraní Call of Duty, což je rozdíl oproti Valorantu, jehož systém proti podvodníkům bootuje spolu s operačním systémem.

Aby byl boj proti cheaterům co nejefektivnější, vývojáři Call of Duty budou i nadále spoléhat na nahlašování podezřelého chování ze strany hráčů. Následně dojde ke kontrole, a i na tomto místě se mají procesy zefektivnit. Activision mluví o vrstvě využívající umělou inteligenci a strojové učení, které má rychle porovnávat sesbírané vzorky chování jednotlivých hráčů, nacházet společné rysy s těmi, kdo byli označeni za cheatery a neustále se učit novým trendům a způsobům hraní, aby mohlo co nejrychleji dojít k vyrovnání kroku s podvodníky, kteří jsou vždy o trochu napřed. Posledním bodem snahy o nastolení co nejférovějších a nejbezpečnějších pravidel, je dvou faktorové zabezpečení herního účtu, ke kterému vývojáři rovněž aktivně vybízejí. Svůj příspěvek pak ukončují příslibem, že o Ricochetu budou i nadále aktivně informovat a rozhodně z něj na úrovni všeobecné komunikace nechtějí udělat něco tajného. Ostatně, i příspěvek na sociálních sítích, který předcházel odhalení všech detailů, byl namířen nekompromisně proti každému, kdo by si jen zkusil v Call of Duty cheatovat, a i na to konto přicházely převážně pozitivní, byť někdy trochu kousavé reakce.

Teď už jen zbývá, aby Ricochet fungoval…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru