Borderlands 3, 2K Games, Rhys v Borderlands 3 nebude mít hlas Troye Bakera

Rhys v Borderlands 3 nebude mít hlas Troye Bakera

Herec tvrdí, že je to chyba Gearboxu a rád by postavu daboval, Pitchford to vidí opačně

11. 4. 2019
Název: Borderlands 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

Pokud jste nehráli adventuru Tales from the Borderlands, což by byla mimochodem velká škoda, postava Rhyse vám bohužel nic neřekne. Přesto byste měli vědět, že tenhle hacker a ctižádostivý aspirant na dalšího Handsome Jacka byl perfektně napsaný a ještě o chlup lépe nadabovaný hercem Troyem Bakerem. A i když uznáváme, že postav s Bakerovým hlasem putuje napříč videohrami možná až příliš, jeho nedávno potvrzená absence u příprav Borderlands 3 nás mrzí.

Jak si totiž mohli fanoušci všimnout, Rhys se v úvodním traileru očekávaného pokračování Borderlands objeví, což jednak vyvolalo naději, že chce Gearbox světy slavné střílečky a povedené adventury spojit a jednak, že se do nahrávacího studia vrátí právě Baker a spolu s ním i Laura Bailey, která propůjčila hlas druhé hlavní postavě, Fioně. Jenže zatímco o Lauře v tuto chvíli nevíme nic, Baker využil příležitosti a na akci Supanova Melbourne se do vývojářů z Gearboxu opřel.

Na první pohled by se mohlo zdát, že chtěl herec až příliš velký honorář, který si Gearbox nemohl nebo nechtěl dovolit.

„Nesouhlasím s tím, jak k téhle situaci [vývojáři] přistoupili. Chtěl bych, aby si lidi v Gearboxu uvědomili, že pokud chtějí využít postavy z Tales from the Borderlands, měli by oslovit ty, kteří jsou s nimi od začátku spojeni. Neměli by herce jen tak halabala přeobsadit, jako fanouškovi se mi to nelíbí,“ odpověděl jednomu z návštěvníků zmiňovaného conu, který se o Rhyse v Borderlands 3 zajímal.

Můžeme jenom hádat, co přesně se mezi Gearboxem a Bakerem stalo, komentáře obou zúčastněných stran jsou ale natolik protichůdné, že to možná nebude jenom o penězích. Na první pohled by se mohlo zdát, že chtěl herec až příliš velký honorář, který si Gearbox nemohl nebo nechtěl dovolit. Na druhou stranu ale Baker na Twitteru dál mluví o tom, že by udělal všechno proto, aby mohl Rhyse dabovat, což reálně naznačuje i ústupek stran výplaty. Je za tím tedy pouze neochota nebo jiné směřování, se kterým se nechce Baker ztotožnit a tlačí na Gearbox, aby postoj k Rhysovi přehodnotili?

Moudří nejsme ani po vyjádření Randyho Pitchforda, který v jedné z několika odpovědí zdrcenému fanouškovi tvrdí, že se mají na všechno zeptat právě Troye Bakera. „Ředitel dabingu mi sdělil, že to Troy odpískal,“ vysvětluje Pitchford a přidává další znepokojivou zprávu, že je to ale nakonec úplně jedno. „Naštěstí si myslím, že v návaznosti na to, jak bude Rhys ve hře figurovat, na tom [dabinug] vůbec nezáleží. Sami pak budete moci po vydání rozhodnout, zda se mnou souhlasíte, či nikoliv,“ říká šéf Gearboxu. Dále už ale neodpovídá na to, jak přesně tohle tvrzení myslel a zda to skutečně znamená, že se Rhys ve hře jenom mihne.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru