Režisér obvinil Resident Evil Village z krádeže postavy

V příběhu se původně měla objevit ještě jedna známá tvář. Hrad měl být plný upírek

Zdroj: Capcom
10. 5. 2021
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Režisér filmu Frankensteinova armáda (Frankenstein’s Army) z roku 2013 Richard Raaphorst obvinil vývojáře Resident Evil Village, že bez povolení použili jednoho z jeho monster v novém pokračování hororové ságy. Tato výtka se objevila na jeho profilu na síti LinkedIn. Podobnost tu nepochybně je, ale nechtěl bych být v kůži toho, kdo má rozhodovat, zda jde o náhodu, anebo inspiraci. Pozor na obrázky níže, které by někdo, kdo ještě Village nehrál, mohl chápat jako spoiler.

Update: Jeden z uživatelů Twitteru později upozornil, že nemusí jít o jediný případ, kdy film inspiroval hru, a přidal pár dalších srovnávacích obrázků. Raaphorst na to reagoval s tím, že je to horší, než si myslel. Nejprve byl podle vlastních slov naštvaný, pak hrdý a nyní je z toho smutný. Capcom se zatím k obvinění nijak nevyjádřil. Mimochodem film Frankensteinova armáda se natáčel v Česku a hrají v něm Karel Roden, Ivana Lokajová či Zdeněk Bařinka.

Další informace o vývoji sporu najdete v novém článku.

Pokračuje původní zpráva: A když už je řeč o monstrech ze hry, za pozornost stojí i další zajímavost, která nicméně opět může hraničit se spoilerem. V příběhu původně mohla vystupovat i další fanoušky oblíbená postava – Ada Wong. Její vzezření přitom s ohledem na téma a estetiku hry připomíná třeba hrdinu Bloodbornu. Není nad styl lékaře bojujícího s morovou nákazou ozbrojen kuší.

Obrázek se objevil v galerii artworků v DLC Trauma Pack. Ada měla v jednom okamžiku pomoci Ethanovi, zatímco by na místě vedla vlastní vyšetřování. Šlo by tak o další připomínku Resident Evilu 4, kde se rovněž zjeví. Nakonec byla ale Ada z příběhu vyškrtnuta kvůli potenciálním rozporům, které by to ve scénáři vyvolalo.

Nejde přitom o jedinou podobnou změnu. Z příspěvku na PlayStation Blogu vyplynulo, že hrad Dimitrescu mohlo původně obývat mnohem víc nebezpečných žen, nejen Alcina a její tři dcery. Mělo jít o desítky sester, které by lačnily po Ethanově krvi, prozradil art director Tomonori Takano. Metodou pokus omyl a testováním tempa ale vývojáři došli k názoru, že rodinu bude lépe omezit na Lady Dimitrescu a tři dcery.

“Experimentovali jsme se spoustou různých variací během úvodní fáze vývoje. V jednu chvíli měly obrovské nůžky,” uvedl Takano. Zkoušeli i dlouhé jazyky nebo biče. Autoři si pohrávali s myšlenkou, že by se z dcer bez čerstvé krve staly mumie. Byl to prý zajímavý nápad, ale také nechtěně komický. Objevila se i myšlenka, že by létaly, což je nakonec vlastnost, kterou dostal jiný druh nepřítele, kterého v hradě potkáte. Takano také prozradil, že rodina Dimitrescu hoduje jen na krvi mužů, proto narazíte výhradně na ukřižované muže. Vy se máte stát dalším chodem…

Vývojáři chtěli přijít s rodinou, která bude strašidelná, ale svým způsobem krásná. Jak padlo i v naší recenzi, každá oblast má vlastní téma a estetiku. A pro hrad si autoři vybrali děsivou krásu. Proto tu vystupuje několik výrazných žen, které rozproudily mnoha mnoha fanouškům fantazii ještě předtím, než hra vůbec vyšla. Pokud jde o Lady Dimitrescu, měla mít hlavně velké charisma, ale ani tým prý neočekával, jak pozitivně na ni hráči zareagují. Velmi to vývojáře podle jejich slov překvapilo. Podobně jako další nepřátelé, jsou i tyto postavy inspirovány klasickými a gotickými horory.

Resident Evil Village si jinak vede velmi dobře nejen v recenzích, ale i u hráčů. Novinka ihned překonala rekord série v počtu aktivních hráčů během prvního dne na PC. Titul ve špičce na Steamu současně hrálo přes 100 tisíc lidí. Remake Resident Evilu 2 měl také silný debut, ale jen 74 tisíc současných hráčů ve špičce. Remake Resident Evilu 3 60 tisíc lidí. A Resident Evil 7 dokonce jen něco přes 18 tisíc současně hrajících hráčů. Na Twitchi Village při vydání sledovalo přes 200 tisíc lidí současně. Vše tak naznačuje, že má Capcom na kontě další hit, jímž si připomene 25 let této značky. Samotný vydavatel přitom nemířil nízko. Před časem vyjádřil naději, že se z Village stane nejprodávanější díl v sérii. Capcom přitom počítá s tím, že se bude dobře prodávat několik let.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím