Apex Legends, Electronic Arts, Respawn se omlouvá hráčům za nadávky vývojářů Apexu

Respawn se omlouvá hráčům za nadávky vývojářů Apexu

Za svým týmem budu vždycky stát, teď ale překročili hranici, říká šéf studia Vince Zampella

Zdroj: Electronic Arts
22. 8. 2019
Název: Apex Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 4. 2. 2019

Kolem battle royale akce Apex Legends bylo koncem minulého týdne pořádně živo. Zprvu to vypadalo, že se hráči dočkali povedeného eventu Iron Crown s řadou zajímavých odměn, aby velmi rychle vyšlo najevo, že odměny jsou jenom pro ty, kdo neváhají zaplatit, a v tomto konkrétním případě ještě zaplatit opravdu hodně. Kvůli tisícovým částkám proto následovala rozepře mezi fanoušky a členy vývojářského týmu, mezi nimiž figuroval i producent Drew McCoy, a došlo i na sprostá slova a vzájemné urážení, o čemž jsme vás podrobně informovali v pondělí. Po vychladnutí obou znesvářených táborů pak do celého incidentu vstupuje šéf studia Respawn Vince Zampella a podle očekávání přináší oficiální omluvu.

Vždycky budu stát za členy svého týmu a podporovat je ve chvílích, kdy se vymezují vůči toxickým a urážlivým komentářům.

„V pátek jsme informovali fanoušky o změnách v probíhajícím eventu Iron Crown. Někteří členové týmu se poté připojili do diskuze s naší komunitou na Redditu a situace se velmi rychle zvrhla. Někteří z našich lidí překročili svými komentáři hranici, což je něco, s čím nechceme být v Respawnu spojováni. Omlouvám se proto všem našim fanouškům, kterých se to mohlo dotknout,“ píše Zampella za Respawn na svém Twitteru. Na druhou stranu nechává nahlédnout pod pokličku popisovaných urážek směrem k vývojářům a odhaluje, že chování hráčů je stejně tak nepřípustné: „Vždycky budu stát za členy svého týmu a podporovat je ve chvílích, kdy se vymezují vůči toxickým a urážlivým komentářům, včetně výhrůžek smrtí a komentářům namířených na jejich rodiny a nejbližší,“ dodává Zampella.

Apex Legends, Electronic Arts, Respawn se omlouvá hráčům za nadávky vývojářů Apexu

Kolik stojí loot boxy z kolekce Iron Crown

Rozbuškou vášnivé diskuze nad eventem Iron Crown byla nastavená cena jednotlivých loot boxů s tematickým obsahem. Každá z beden stojí 700 Apex Coinů, a pokud byste chtěli odemknout vše - tedy včetně Heirloom výbavy pro Bloodhounda - museli byste v přepočtu zaplatit přibližně 4700 Kč. Po změně, kterou vývojáři z Respawn učinili - tzn. možnost koupit si 15 skinů samostatně - by za ně hráči museli s nastavenou cenovkou 1800 Apex Coinů zaplatit dohromady přes 6000 Kč.

Reakce na jeho příspěvek jsou smíšené, a ačkoliv někteří fanoušci tímto považují incident za uzavření, jiní volají po tom, aby konkrétní zaměstnanci nesli za svá slova odpovědnost a další – samozřejmě s nadsázkou – chtějí jako omluvu Titanfall 3. Na každý pád tahle rozmíška nastavuje zrcadlo oběma táborům, a kde by se měli vývojáři free to play her hlouběji zamýšlet nad udržitelností financování svých projektů, měli by zase hráči uvažovat nad tím, jestli je v pořádku napadat vývojáře v osobní rovině a kvůli předraženým skinům někomu hrozit smrtí.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru