Respawn se omlouvá hráčům za nadávky vývojářů Apexu

Za svým týmem budu vždycky stát, teď ale překročili hranici, říká šéf studia Vince Zampella

22. 8. 2019
Název: Apex Legends Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 2. 2019 Platformy: , , Žánr:

Kolem battle royale akce Apex Legends bylo koncem minulého týdne pořádně živo. Zprvu to vypadalo, že se hráči dočkali povedeného eventu Iron Crown s řadou zajímavých odměn, aby velmi rychle vyšlo najevo, že odměny jsou jenom pro ty, kdo neváhají zaplatit, a v tomto konkrétním případě ještě zaplatit opravdu hodně. Kvůli tisícovým částkám proto následovala rozepře mezi fanoušky a členy vývojářského týmu, mezi nimiž figuroval i producent Drew McCoy, a došlo i na sprostá slova a vzájemné urážení, o čemž jsme vás podrobně informovali v pondělí. Po vychladnutí obou znesvářených táborů pak do celého incidentu vstupuje šéf studia Respawn Vince Zampella a podle očekávání přináší oficiální omluvu.

Vždycky budu stát za členy svého týmu a podporovat je ve chvílích, kdy se vymezují vůči toxickým a urážlivým komentářům.

„V pátek jsme informovali fanoušky o změnách v probíhajícím eventu Iron Crown. Někteří členové týmu se poté připojili do diskuze s naší komunitou na Redditu a situace se velmi rychle zvrhla. Někteří z našich lidí překročili svými komentáři hranici, což je něco, s čím nechceme být v Respawnu spojováni. Omlouvám se proto všem našim fanouškům, kterých se to mohlo dotknout,“ píše Zampella za Respawn na svém Twitteru. Na druhou stranu nechává nahlédnout pod pokličku popisovaných urážek směrem k vývojářům a odhaluje, že chování hráčů je stejně tak nepřípustné: „Vždycky budu stát za členy svého týmu a podporovat je ve chvílích, kdy se vymezují vůči toxickým a urážlivým komentářům, včetně výhrůžek smrtí a komentářům namířených na jejich rodiny a nejbližší,“ dodává Zampella.

Kolik stojí loot boxy z kolekce Iron Crown

Rozbuškou vášnivé diskuze nad eventem Iron Crown byla nastavená cena jednotlivých loot boxů s tematickým obsahem. Každá z beden stojí 700 Apex Coinů, a pokud byste chtěli odemknout vše - tedy včetně Heirloom výbavy pro Bloodhounda - museli byste v přepočtu zaplatit přibližně 4700 Kč. Po změně, kterou vývojáři z Respawn učinili - tzn. možnost koupit si 15 skinů samostatně - by za ně hráči museli s nastavenou cenovkou 1800 Apex Coinů zaplatit dohromady přes 6000 Kč.

Reakce na jeho příspěvek jsou smíšené, a ačkoliv někteří fanoušci tímto považují incident za uzavření, jiní volají po tom, aby konkrétní zaměstnanci nesli za svá slova odpovědnost a další – samozřejmě s nadsázkou – chtějí jako omluvu Titanfall 3. Na každý pád tahle rozmíška nastavuje zrcadlo oběma táborům, a kde by se měli vývojáři free to play her hlouběji zamýšlet nad udržitelností financování svých projektů, měli by zase hráči uvažovat nad tím, jestli je v pořádku napadat vývojáře v osobní rovině a kvůli předraženým skinům někomu hrozit smrtí.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru