Resident Evil Village se prý hraje jako čtvrtý díl

Na Tokyo Game Show byla prezentována hratelná ukázka. Diváci ji ale mohli jen poslouchat

Zdroj: Capcom
29. 9. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Už několik dní před vypuknutím letošního ročníku Tokyo Game Show dali vývojáři z Capcomu na vědomí, že v rámci své prezentace vyčlenili hodinu hře Resident Evil Village. Ovšem zatímco se hráči těšili na novou ukázku nebo dokonce záběry z vlastního hraní, celá prezentace se nesla vyjma vývojářského deníčku v duchu opakování základních informací, přehrávání starších videí a obecné diskuze nad tématy nové hry i série jako takové. Vše navíc probíhalo v japonštině bez překladu, a tak se po krátké chvíli stalo sledování pro západní fanoušky zbytečné. Přesto ale můžeme po skončení celé akce přinést alespoň souhrn dojmů z dema, které si mohl na pódiu zahrát japonský bavič a zpěvák Hidetaka Kano. Vtip je ovšem v tom, že zatímco diváci mohli slyšet hru – navíc s anglickým dabingem – obraz jim byl zapovězen, a tak se museli spolehnout jen na živelný Kanův komentář. Ve videu níže začíná celý segment přibližně půlhodiny před koncem.

Přesto se z něj dá i za pomoci portálu Game.Watch vyextrahovat několik zajímavých postřehů, na základě kterých můžeme očekávat opravdu velkou dávku akce, rozdílné nepřátele v porovnání se sedmým dílem a hratelnost podobnou Residentu Evil 4, ke kterému Kano Village několikrát přirovnal. Nejde však o žádné velké překvapení, vzhledem k již dřívějším komentářům stran podobnosti obou titulů, zejména co se zasazení a právě onomu přístupu k soubojům týče. Podle Hidetaky Kana bychom ale neměli očekávat stejné nepřátele jako v Resident Evilu 7, byť na něj chytsané pokračování přímo navazuje, a to jde pro změnu ruku v ruce s předchozími informacemi o vlkodlacích a čarodějnicích doplňujících obligátní zombie.

Kano dále uvedl, že hned na začátku se hráči potkají s velmi silným nepřítelem a jeho nohsledi mohou být nazí, i když se hra odehrává v zimě. Očekáváme proto stejně novátorský a odvážný přístup, který Capcom představil u minulého dílu a spolu s ním i posun, který nemusí být pro všechny hráče bez výhrad přijatelný. Každopádně víme, že hráči budou moci využít nejrůznější předměty v prostředí, aby postupující protivníky zastavili nebo zdrželi, případně je mohou omráčit či zcela zlikvidovat pomocí střelných zbraní. Na tomto místě nebyl Kano během hraní příliš sdílný, potvrdil ale, že hned od začátku měl k dispozici brokovnici se všemi klady i zápory, kterou tato zbraň přináší.

Kano naznačil, že oheň vypukne na základě hráčova zásahu, není však v tuto chvíli jasné, zda jde o naskriptovanou událost, nebo zda se oheň bude šířit na základě fyzikálních pravidel.

Co se týče příběhu, z pochopitelných důvodů jsme se nedočkali ničeho konkrétního, zdá se však, že Ethan Winters – hrdina sedmého i osmého dílu – bude na začátku z vesnice prchat, a to nejen kvůli hordě zombií – údajného nového prvku v sérii – ale i skutečnosti, že začne část vesnice hořet. Kano naznačil, že oheň vypukne na základě hráčova zásahu, není však v tuto chvíli jasné, zda jde o naskriptovanou událost, nebo zda se oheň bude šířit na základě fyzikálních pravidel a pokaždé tak bude jiný, resp. zasáhne jinou část vesnice. Vývojáři nicméně posléze ještě korigovali informaci o brokovnici – o kterou prý hráči po úvodní sekvenci znovu přijdou – a dodali, že z nepřátel budou padat předměty využitelné pro crafting.

Poslední věcí, která se na konto Resident Evil Village v posledních dnech řešila, jsou další náznaky možného vydání hry i na současné generaci konzolí. Naposledy jsme toto téma zmiňovali před týdnem, kdy se o slovo přihlásil známý insider AestheticGamer a tvrdil, že tato možnost nikdy nebyla vyloučena. Teď producent Tsujoši Kanda na Tokyo Game Show slíbil, že udělají maximum pro to, aby vznikly i verze pro PlayStation 4 a Xbox One, oficiálně ale zatím platí, že nový Resident Evil míří pouze na PC, PS5 a Xbox Series S|X.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru