Resident Evil Village dokončí příběh sedmého dílu

Hra vzniká už 3,5 roku a je ze dvou třetin hotová. Zřejmě naváže na dobrý konec RE7

Zdroj: Capcom
2. 7. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Japonský magazín Famitsu přinesl rozhovor s producenty Resident Evil Village, osmého plnohodnotného dílu oblíbené hororové série, který byl po měsících spekulací oficiálně představen během červnové prezentace Sony. Cunoši Kanda a Pete Fabiano v něm navázali na potvrzené informace o netradičním evropském zasazení či nových nepřátelích a mírně naznačili, jakým směrem se bude ubíhat příběh. V souvislosti s ním pak znovu potvrdili, že Village – podtitul vybrán proto, že vesnice hraje roli další „postavy“ – přímo navazuje na předchozí díl a uzavře dějovou linku kolem Ethana Winterse a jeho manželky Mii. Nechávají však hráče i nadále tipovat, zda slogan traileru – Jeho příběh se uzavře – míří pouze na Ethana, nebo se nějakým způsobem dotýká i Chrise Redfielda, jenž bude hrát i podle jeho nekompromisního přístupu v traileru významnou roli.

Vzhledem k tomu, že rozhovor probíhal v japonštině, musíme se spolehnout na překlad Alexe Aniela, manažera vydavatelství Limited Run Games a hlavně autora knihy o historii série Resident Evil. V navazujících příspěvcích na svém Twitteru prošel všemi otázkami a odpověďmi a přináší několik zajímavostí, o nichž se v souvislosti s Resident Evil Village tolik nemluvilo. Předně, hra je podle Kandy ve vývoji necelé čtyři roky a v tuto chvíli je prý dokončena přibližně ze dvou třetin. To by odpovídalo dosavadním plánům, vydat hru v průběhu příštího roku a hlavně z ní něco konkrétního odhalit už letos v létě. V této spojitosti mluví oba producenti o srpnu, kam spadá – mimo jiné – akce Opening Night Live moderátora Geoffa Keighleyho, na kterou bude v danou chvíli zcela nepochybně upřena veškerá hráčská pozornost.

Už dopředu jsme z náznaků tušili, že hra opět vsadí na first person kameru a producenti si toto rozhodnutí významně pochvalují.

Co se týče v úvodu zmíněného příběhu, indicie patrně nasvědčují tomu, že Village naváže na dobrý konec sedmého dílu, což vývojáři sami naznačují. „Když se pozorněji podíváte na trailer, určitě uvidíte spojnice mezi Ethanovou situací a tím, co se odehrálo v Resident Evil 7. Pokud jste [RE7] nehráli, určitě tak udělejte,“ nabádají vývojáři. Aniž bychom chtěli prozrazovat příliš, skutečnost, že se vedle Ethana nachází i Mia a jejich dítě, nasvědčuje o kanonické verzi mnohé, nestalo by se však poprvé, kdyby nás vývojáři záměrně nesváděli z cesty. Kde si naopak můžeme být jistí, je perspektiva a zpracování. Už dopředu jsme z náznaků tušili, že hra opět vsadí na first person kameru a producenti si toto rozhodnutí významně pochvalují. „Oba přístupy – first person a kamera přes rameno – mají své výhody, ovšem za nás přináší FPS hlubší zážitek. Nemůžeme mluvit o změnách oproti RE7, ale můžeme potvrdit, že jsme na first person zpracování zapracovali,“ říká Kanda a Fabiano.

V dalších odpovědích pak dochází k potvrzení, že hra bude opět klást důraz na správu inventáře, rozhodně z ní nezmizí logické hádanky a těšit se skutečně můžeme na plejádu nových monster, mezi nimiž budou vlkodlaci. Vývojáři je nazývají jednoduše nepřítelem, o jejich příběhovém pozadí a zasazení do Village však budou mluvit až později. Poslední věc, kterou pak komentují, je výkon nových konzolí, kde se jejich slova shodují s dojmy ostatních vývojářů – PlayStation 5 a Xbox Series X umožňují vylepšit grafiku a také ozvučení, největším přínosem je ale podle producentů rychlé SSD a absence načítacích obrazovek. „Kolem a dokola, konzolové nové generace zpřístupní ještě silnější prožitek z hraní,“ uzavírají vývojáři.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru