Resident Evil slaví prodeje, ale odchází jeho producent

Resident Evil slaví prodeje, ale odchází jeho producent

Village má nakročeno stát se nejprodávanějším dílem v sérii. Její dlouholetý šéf odchází

Zdroj: Capcom
31. 5. 2021

Peter Fabiano, který v posledních letech figuroval jako producent u sérii Resident Evil, oznámil odchod z Capcomu. Poděkoval za uplynulých 13 let a prozradil, že nastupuje do nové funkce ve studiu Bungie. Pokud máte rádi survival horory od Capcomu, ale třeba i Devil May Cry, pravděpodobně vám neuniklo, jak důležitou funkci Fabiano zastával. Byl tím, kdo nejčastěji vystupoval v oficiálních videích i nejčastěji za tým mluvil v rozhovorech s médii.

Magazín Video Games Chronicle připomíná, že na rozdíl od některých západních studií v Japonsku pozice producenta obvykle zahrnuje i kreativní rozhodnutí. To jen podtrhuje, jak důležitou úlohu Fabiano zastával a jaký měl vliv na úspěch posledních dílů.

V této souvislosti stojí za připomenutí, že Resident Evil Village podle Capcomu za prvních 20 dní poslal do obchodů 4 miliony kopií. To znamená, že se prodává rychleji než předchozí tři díly. Resident Evil 7 i remake dvojky a trojky se na stejné číslo dostávaly déle. Vydavatel má tedy skutečně nakročeno k nedávnému předsevzetí udělat z novinky ten nejprodávanější díly v celé sérii.

Fabianovu tvář můžete znát i přímo ze hry. Dostal ji Peter Walken z Resident Evilu 7.

Resident Evil 7 dosáhl na 3,5 milionu kopií za devět týdnů. RE2 a RE3 pokořil 4 miliony za měsíc, respektive 2,3 milionu za tři měsíce. Úspěšnější než Village byl Resident Evil 6 se 4,5 miliony kopií za první den. Pro mě paradoxně jeden z nejhorších dílů v celé sérii. Což jen ukazuje, jak je vkus fanoušků různorodý. Novinka zaznamenala silný debut i ve statistikách na Steamu. Naopak v domácím Japonsku se jí příliš dobře nevedlo v prodeji fyzických verzí, ale to je nepochybně dáno vzrůstajícím podílem těch digitálních.

Bude moc zajímavé sledovat, jak se po tomto triumfálním úspěchu bude slavné hororové značce dařit po odchodu jejího klíčového manažera. Ale na to odpoví až čas. Do té doby by vás mohl potěšit alespoň malý “easter egg”. Fabianovu tvář můžete znát i přímo ze hry. Dostal ji Peter Walken z Resident Evilu 7.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru